Młodzicy UKS MIKOLO na turnieju w Augustowie

W miniony weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Mikolo rywalizowali w turnieju siatkówki chłopców, który odbył się w Augustowie w ramach ligi o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w siatkówce młodzików.

Podopieczni Krzysztofa Zaniewskiego i Stanisława Marchiela rozegrali dwa spotkania. W pierwszym – pewnie pokonali zespół UKS Olimpik Mońki 2:0, w drugim – musieli uznać wyższość rywali z UKS Centrum Augustów. Szczególnie drugi mecz dostarczył wielu emocji, niestety w końcówce zabrakło szczęścia i to gospodarze z Augustowa cieszyli ze zwycięstwa.

Turniej w Augustowie był jednym z ośmiu turniejów sezonu 2021/2022, w których wystąpi zespół z Sokółki. Zespoły UKS Mikolo systematycznie trenują w hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce oraz w hali przy Zespole Szkół.

Prowadzenie treningów, wyjazdy na mecze czy organizacja turniejów jest możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu samorządu terytorialnego – Gminy Sokółka oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce – w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu sportu, oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – w ramach ogólnopolskiego Programu Klub. W najbliższej przyszłości Klub planuje rozszerzyć działalność o kolejną grupę młodzieżową.

(SM)

Skip to content