Sokólscy kolarze na torowych zawodach w Pruszkowie

W dniach 27-28.11.2021 r. kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół brali udział w zawodach na krytym arenie w Pruszkowie pod nazwą Szukamy Następców Olimpijczyków.

Impreza podzielona była na 4 oddzielne wyścigi rozegrane na 250m torze. W sobotę były kwalifikacje, wyścig punktowy (lotne finisze co 10 okrążeń) i wyścig scratch (tradycyjny na linię mety, a w niedzielę wyścig eliminacyjny (co 2 okrążenia ostatni zawodnik odpada) i ponownie punktowy. Ze względu na liczne kwarantanny i inne wydarzenia SKK wystawiło nieco eksperymentalną ekipę w składzie: Marcel Brasławski, Natalia Piskurewicz, Michał Dereszkiewicz i Jakub Deputat.

Najlepiej spisał się Dereszkiewicz zdobywając kolejno 4,2,3 i 1 miejsce w popisowym wyścigu na zakończenie dublując cały peleton. Dużo emocji dostarczył również Deputat, który dwukrotnie otarł się o podium. Pozostali jako torowi debiutanci zajmowali pozycje poza czołówką. Trzeba dodać, że był to start kontrolny przed zbliżającymi się 4-5 Grudnia Mistrzostwami Polski Szkółek Kolarskich również na torze w Pruszkowie.

Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Sokółka i Powiatu Sokólskiego, w ramach otwartych konkursów ofert, oraz przez Sponsorów Klubu: Metal-Fach, Hurtownia Rekin, Gmina Sokółka, Powiat Sokólski, GENES, Biasona, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Karczma pod Sokołem, Kaweta, Celsium, Transkop, Gabiol.

SKK Sokół


Zobacz również

Skip to content