Spotkanie z sołtysami

W czwartek 18 listopada 2021 roku z inicjatywy Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej w kinie „Sokół” odbyło się spotkanie sołtysów z terenu gminy Sokółka oraz Przewodniczących Rad Osiedli w Sokółce.

Udział w nim wzięli również przedstawiciele Wojewody Podlaskiego, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sokółce oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Tematem, który zajął większość czasu na spotkaniu była sytuacja kryzysowa w strefie nadgranicznej. Przedstawiciele służb mundurowych poinformowali zebranych o swoich zadaniach i sposobach ich wykonywania w tym trudnym okresie, zaś Powiatowy Lekarz Weterynarii i Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sokółce przedstawili zagadnienia z zakresu działania swoich instytucji.

Spotkanie w kinie było okazją do złożenia gratulacji Sołtysowi Sołectwa Szyszki Krzysztofowi Agustynowiczowi, który zdobył zaszczytny tytuł Sołtysa Roku 2021 Powiatu Sokólskiego. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wręczyła zwycięzcy pamiątkowy dyplom i upominek.

(JS) Fot.: D. Biziuk

Skip to content