Zaproszenie na spotkanie z Dawidem Gudelem

Listopad to miesiąc pełen refleksji i zadumy. Wielu z nas wraz z jego początkiem odwiedza cmentarze zmarłych, by zapalić znicz na grobach swoich bliskich, a jednocześnie zastanowić się nad kruchością życia doczesnego. Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do Muzeum Ziemi Sokólskiej przy ul. Piłsudskiego 2, w piątek 19 listopada 2021 r. o godz. 17.00, na spotkanie z autorem książki „Zmarły człowiecze” – Dawidem Gudelem, z którym porozmawiamy o obrządkach pogrzebowych wielokulturowego Podlasia.

Plakat

Wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o zwyczajach i tradycjach religijnych związanych z pochówkiem w religii chrześcijańskiej, muzułmańskiej i judaistycznej. Dawid Gudel – animator kultury w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli, Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Koordynator projektu „Szlakiem przydrożnych kapliczek w gminie Suchowola” w ramach programu „Etnopolska 2019” oraz „Zachowanie i promocja dziedzictwa narodowego Kalwarii i Suchowoli” (program Interreg V-A Litwa-Poska).

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa poświęcona sokólskim nekropoliom, wzbogacona o nastrojowe fotografie przygotowane przez Wzgórza Sokólskie (popularny fanpage na platformie Facebook).

Sylwia Nowakowska, Edyta Wiśniewska, SOK

W plakacie wydarzenia wykorzystano zdjęcie autorstwa Wojciecha Panowa/Wzgórza Sokólskie.

Skip to content