Trzeci dzień warsztatów fotograficznych

Carpe diem, dosłownie „chwytaj dzień” – tak możemy nazwać trzeci dzień warsztatów fotograficznych. Tym razem odbyły się one w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku.

Z grupą teatralną CYRPLOZJA, pod kierownictwem wspaniałej Anny Wojszel rozpoczęliśmy zajęcia cyrkowe. Założeniem było, aby wspólnie, za pomocą zabawy poznać siebie bliżej, bo kto o tym nie wie, że zabawa łączy i wpływa zbawiennie na stres życia codziennego.

Warsztaty foto

Następnie wspólnie z uczestniczkami szkolenia, uczennicami LO w Sokółce rozpoczęliśmy zajęcia teoretyczne z fotografii. W zajęciach uczestniczył gościnnie wieloletni fotograf i operator filmowy, Juliusz Stelmaszek. Zapoznał dziewczyny z podstawami fotografii, wytłumaczył czym jest ISO, czas , czy przesłona, a więc tryby w aparacie. Uczennice próbowały swoich sił w fotografii, robiąc zdjęcia dla Gabriela Koreckiego, będącego w sesji modelem.

Kolejnym punktem były zajęcia plenerowe, w trakcie których omawialiśmy aspekty wykonywania portretów, na co należy zwrócić uwagę, aby w pełni wykorzystać otoczenie do wykonania ciekawego kadru.

Atrakcją szkolenia był występ Cyrkplozji, gdzie chłopacy pokazali wyśmienite umiejętności fireshow i pokazy kuglarskie. Warunki atmosferyczne, wieczór i słabe światło trochę nam nie pomagały, autofokus często się gubił, ale poradziliśmy sobie. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach. Więcej o Cyrkplozji: http://rozanystok-salezjanie.pl/cyrkplozja-grupa-cyrkowa/

Spotkanie z wychowankami z SOW było zarówno dla nas, jak i kursantek ciekawym doświadczeniem pełnym emocji. Ten dzień pozostanie w naszych głowach na długo, pewnie też niejeden z nas wyciągnął z tego dobrą lekcję.

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych działań w ramach projektu, w pełni realizowanego z zadań Gminy Sokółka z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii. które udostępniane są na naszym Funpage’u. Zapraszamy do działu dyskusja https://www.facebook.com/events/576086923837443/?active_tab=discussion

Projekt “Fotografia jest fajna” objęty został Patronatem przez Burmistrz Sokółki – Ewę Kulikowską.

Marcin Pogorzelski


Zobacz również

Skip to content