Realizacja projektu “Teatr Bajkoczuli”

Sokólski Ośrodek Kultury już po raz trzeci prowadzi projekt, w którym to młodzież jest podmiotem wszystkich działań i sama decyduje o przebiegu i realizacji swojego przedsięwzięcia.

Zajęcia warsztatowe

Trzynastoosobowa grupa młodych ludzi, z terenu gminy i miasta Sokółka, od września bieżącego roku, w ramach projektu o nazwie “Teatr Bajkoczuli”, pracuje nad przygotowaniem i wystawieniem przedstawienia na podstawie bajek Ignacego Krasickiego, które mimo iż pochodzą z XVIII wieku, idealnie oddają ludzkie przywary i wady.

W ramach realizowanego projektu młodzież będzie miała szansę współpracować z lokalnymi pedagogami, wybitnymi reżyserami i scenografami.

Wyjedzie do teatru, gdzie weźmie udział w warsztatach, a przede wszystkim w trakcie kilkumiesięcznej wspólnej pracy pozna swoje możliwości, sprawdzi się w nowych sytuacjach i rolach oraz nabędzie nowych doświadczeń.

Projekt dofinansowany w ramach “Równać Szanse 2021 – Małe Granty” Fundacji Civis Polonus oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Cieszy fakt, że po raz kolejny Sokólski Ośrodek Kultury otrzymał od Fundacji Civis Polonus oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności szansę na prowadzenie działań z młodzieżą.

Sylwia Nowakowska – Koordynator
Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również