Drugie spotkanie z cyklu “Fotografia jest Fajna”

W pierwszy weekend października, odbyło się drugie spotkanie z cyklu “Fotografia jest Fajna”, tym razem w Stadninie Koni w Zwierżanach.

Zdjęcie grupowe

Niespodzianką była wizyta tegorocznej Miss Podlasia Nastolatek, Aleksandry Minkiewicz. Z uwagi na sprawy osobiste i zdrowotne niektórych uczestniczek, zajęcia odbyły się w pomniejszonym składzie. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej i luźnej atmosferze, w trakcie których Aleksandra wyjaśniała techniki pozowania i współpracy z fotografem. Tłumaczyła, co należy eksponować podczas sesji zdjęciowej, jak należy się do niej przygotować, jak długo one trwają.

– Z każdym fotografem jest inaczej, dlatego bardzo ważna jest komunikacja i rozmowa. Każdemu z nas podobają się inne zdjęcia. Inną wizję ma fotograf, inną ma modelka. Forma sesji zależy w dużej mierze od tego, kto jaki ma pomysł. Tu wchodzi w grę kompromis, aby każda ze stron była zadowolona – podkreśliła Miss Podlasia Nastolatek.

Wiele osób uważa, iż praca modelki to super sprawa, przede wszystkim łatwa i dająca duży zastrzyk gotówki. Otóż, nie jest to takie łatwe. Po pierwsze należy zrobić wszystko, aby zleceniodawca był zadowolony, aby fotograf osiągnął to co założył. Dlatego tak ważna jest komunikacja międzyludzka, umiejętność dogadywania się z drugim człowiekiem, z którym spędza się czasem przy pracy mnóstwo godzin.

– Już na początku nauki w Liceum uznałam, że poszukam czegoś nowego, dodatkowych zajęć. Nie chciałam skierować swojego życia w złą stronę, jak to się nastolatkom przyjęło. Postanowiłam spróbować sił w modelingu. Weszłam na stronę, aby sprawdzić na czym polegają castingi do Miss. Kiedy zgromadziłam potrzebne dane zgłosiłam się i zostałam zakwalifikowana. Przygotowania do Gali trwały kilka miesięcy, a na wydarzeniu miało oceniać nas jury. Ale przyszła pandemia i nastąpiła roczna przerwa. Ten czas był dla mnie przełomowym momentem, ponieważ rozwinęłam się, pod względem sesji.

W tym świecie należy szanować czas innych ludzi, dbać o swoją reputację, ponieważ wszystko idzie w eter. Jeżeli raz nie wywiążesz się z zaplanowanego przedsięwzięcia, to jesteś skreślona. Fotografowie szanują swój czas.
– Przez rok przerwy inwestowałam w siebie, poznałam różnych ludzi, przez co pojawiły się nowe znajomości. Kiedy ruszyły przygotowania do Miss, czułam się pewniejsza, odważniejsza. Poza tym obserwowano również nasze zachowania w mediach społecznościowych. Dzięki temu mogli zobaczyć w kogo inwestują, kto ich reprezentuje. Czy jest to osoba zachowująca się wulgarnie, nadużywająca wulgaryzmów, dużej ilości alkoholu, lubiąca imprezować. Czy jest punktualna, szanuje czas innych, jak się zachowuje podczas prób. Ponieważ takie rzeczy pokazywały im, kim tak naprawdę jesteśmy, jak do tego podchodzimy. Wiele osób myśli, że każdy sobie nogi podstawia. W ogóle tak nie jest. Gdy komuś nie wychodził układ, wspólnie po godzinach go ćwiczyłyśmy, tak abyśmy wszystkie razem dobrze się prezentowały. W trakcie gali Miss, zajęłam 1 miejsce. Nie spodziewałam się tego, i popłakałam w trakcie ogłaszania werdyktu. Jeszcze rok temu nie sądziłam, że moje życie potoczy się w tym kierunku. Miałam swoje plany. Teraz mam dwie ścieżki do wyboru. Druga opcja zawsze będzie gdzieś obok, ale musimy pamiętać by cały czas pracować nad sobą, nie stać w miejscu. Bo jak nie macie na siebie pomysłu, to próbujcie z różnymi rzeczami. Życie potrafi naprawdę mocno zaskakiwać – podsumowała Miss Nastolatek.

Pamiętajmy o tym jakimi jesteśmy ludźmi w życiu prywatnym, jak dbamy o swoją reputację. Ponieważ to wszystko rzutuje na nasze życie zawodowe w przyszłości.

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych działań w ramach projektu,w pełni realizowanego z zadań Gminy Sokółka z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii. które udostępniane są na naszym Funpage’u. Zapraszamy do działu dyskusja.

Projekt „Fotografia jest fajna” objęty został Patronatem przez Burmistrz Sokółki – Ewę Kulikowską.

Link fo Facebooka: https://www.facebook.com/events/576086923837443/?active_tab=discussion

Marcin Pogorzelski

Skip to content