Święto wsi Smolanka

25 września 2021 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Smolance, w ramach akcji #Szczepimysię, zorganizowało święto wsi Smolanka połączone z festynem rodzinnym. Współorganizatorami święta wsi był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Gmina Sokółka.

Zdjęcie gospodyń

W czasie trwania imprezy plenerowej była możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19 w mobilnym punkcie szczepień. Skorzystało z tego 13 osób. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu profesjonalnego ratownika. Organizatorzy zapewnili także możliwość wcięcia udziału się w powszechnym spisie narodowym w punkcie przygotowanym przez pracowników GUS-u. Zgłosiło się około 30 osób do prowadzących spis. Państwowa Inspekcja Sanitarna wystawiła swój namiot i promowała zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Smolance przygotowały degustację potraw regionalnych oraz duży zestaw ciast i słodkości. Jedna z Pań z Koła zaprezentowała pokaz rękodzieła artystycznego / wyrób origami z papieru/. Zorganizowano także konkurs wiedzy o Smolance, a także o gminie i powiecie sokólskimi woj. podlaskim. Zaprezentowano także wydany przez Koło album o Smolance, a także urządzono wystawę dywanów dwuosnowych z zasobów własnych mieszkańców wsi.

W festynie, mimo nie najlepszej pogody, wzięło udział ponad 150 mieszkańców wsi i okolic. Zapewniono dzieciom gry i zabawy z animatorem, pokaz baniek, dmuchaną strzelnicę i zamek. Był także popcorn i wata cukrowa, a także fotobudka. W imprezie wzięła udział pani Wiesława Burnos reprezentująca marszałka województwa podlaskiego, Pani Krystyna Sosna Dyrektor Szkoły Podstawowe w Rozedrance Starej, Ksiądz Jan Tulkis proboszcz parafii rozedrańskiej oraz mieszkańcy wsi Smolanka i okolic. Wszystkim uczestnikom imprezy przygrywał zespół muzyczny ”Spike”.

KGW w Smolance


Zobacz również

Skip to content