Łukasz Pietraszkiewicz opowiadał o swojej książce

W tym tygodniu Biblioteka Publiczna w Sokółce miała przyjemność zaprosić czytelników na spotkanie z sokółczaninem Łukaszem Pietraszkiewiczem. Autor debiutanckiej powieści „Świat się pomylił” opowiedział o swojej książce aż dwóm grupom odbiorców!

Zdjęcie grupowe

Spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Jednak te organizowane z mieszkańcami naszego miasta są najliczniejsze i szczególnie bliskie naszemu sercu. Są to spotkania pełne emocji, wspomnień, cudownych historii oraz, co niemniej ważne, doskonała okazja do spotkania wielu pokoleń, często po latach.

W południe, w czytelni autor spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Uczniowie pojawili się z polonistką Małgorzatą Kułakowską, która kiedyś była wychowawczynią naszego gościa. Warsztaty z młodzieżą są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają uczniom możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich. Spotkanie miało bardzo otwarty charakter. Było wesoło, ale także wzruszająco i sentymentalnie. Łukasz okazał się człowiekiem bardzo kontaktowym, a spotkanie z nim na pewno niesie dla pierwszoklasistów, ogromną lekcję na przyszłość oraz wiarę w to, że nasz los jest tylko i wyłącznie w naszych rękach.

W godzinach wieczornych czytelnia zaczęła zapełniać się ludźmi. Rozmawiając z czytelnikami szybko przekonaliśmy się, że Internet nie zastąpi spotkania „twarzą w twarz”, czyli fizycznego kontaktu z pisarzem i bezpośredniej rozmowy z nim. Gość opowiedział czytelnikom o swoim życiu prywatnym, sukcesach i kulisach powstania książki. Była to niesamowita historia o człowieku z małego miasta, który nie znając żadnego języka obcego wyemigrował i stał się nauczycielem, modelem, podróżnikiem i pisarzem rozpoznawalnym w Polsce i za granicą! Powieść stworzona przez Łukasza dedykowana jest wszystkim osobom z otwartym umysłem, ceniącym szczerość i otwartość. Książka o życiu, wyborach i trudnej miłości. Istniała możliwość uzyskania autografu i zakupu książki pisarza.

„Świat się pomylił” to pierwsza książka Łukasza Pietraszkiewicza, ale jak mogliśmy się dowiedzieć na spotkaniu, zdecydowanie nie ostatnia! Trzymamy kciuki, aby jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów oraz ponownie spotkać się z Łukaszem, który choć osiągnął w życiu ogromny sukces, pozostał człowiekiem skromnym, kontaktowym i szalenie sympatycznym.

Korzyści z organizowania i uczestnictwa w spotkaniach literackich można by jeszcze długo wyliczać. Ze swojej strony serdecznie zapraszamy na kolejne organizowane przez Bibliotekę wydarzenia.

Książkę Łukasza Pietraszkiewicza mogą Państwo kupić oraz wypożyczyć w naszej placówce. Dostępna jest w języku polskim, a także, dzięki uprzejmości autora, wersja w języku angielskim.

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content