Spotkanie z instagramerką

Spotkanie w bibliotece

W czwartek, 9 września 2021 r. w progi Biblioteki Publicznej w Sokółce zawitała instagramerka Agnieszka Jarosławska, internautom znana jako Ruda Czyta.

Spędzająca każdą wolną chwilę z książką pani Agnieszka spotkała się z młodzieżą z kl. II Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Rolniczych oraz z uczniami II a i I c Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce i opowiedziała o swojej pasji, czyli prowadzeniu bookstagrama.

Pomysł na prowadzenia konta o książkach wziął się z miłości do książek. Od zawsze kochałam książki, otaczałam się nimi i czytałam w każdej wolnej chwili. To moja pasja i miłość. Kocham książki. Więc pomysł na moją działalność w Internecie poniekąd zrodził się sam, nie zastanawiałam się nigdy, co bym chciała pokazać światu, po prostu wiedziałam, że będą to książki – mówi Agnieszka Jarosławska.

Instagramerka przekonywała młodzież do tego, że niezależnie, czy jest się pasjonatem mola książkowego, który chce podzielić się swoją miłością ze światem, czy po prostu szuka się nowych tytułów, które pomogą wywiązać się z postanowień, aby przeczytać więcej, bookstagramy mogą być doskonałym źródłem inspiracji zarówno dla twórców treści, jak i obserwujących. Polecała również ulubionych autorów i ich powieści. Jednym z uwielbianych przez panią Agnieszkę jest Alek Rogoziński, który będzie gościł w naszej bibliotece 24 września, w piątek.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu “Z biblioteką będzie lepiej”, który został dofinansowanie ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka oraz firmę Metal-Fach.

Katarzyna Bułkowska
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content