Spotkanie autorskie z Łukaszem Pietraszkiewiczem

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Pietraszkiewiczem. Promocja debiutanckiej książki autora pt. „Świat się pomylił” odbędzie się 8 września 2021 (środa) o godzinie 17:00 w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Pietraszkiewiczem

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu – 85 711 23 69, przez profil na Facebooku oraz w siedzibie biblioteki.

Lukasz Pietraszkiewicz – urodził się w 1981 roku w Sokółce, gdzie przez dzieciństwo i okres dojrzewania zmagał się ze środowiskiem przepełnionym dyskryminacją i patologiami. Od najmłodszych lat musiał walczyć o swoją pozycję mocniej niż jego rówieśnicy. Po ukończeniu liceum wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka do dziś. Niezwykle kreatywny, pewny siebie i swoich wyborów, oddany rodzinie i przyjaciołom, wieczny marzyciel, a z zamiłowania podróżnik. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jako 36-latek dostał się do brytyjskiej edycji Top Model. Zdobył nagrodę publiczności, podbijając serca Brytyjczyków. Ukończył maraton londyński i pokonał pieszo szlak Świętego Jakuba. Od kilku lat jest choreografem konkursów na najpiękniejszą Polkę i Polaka w Wielkiej Brytanii. Pewnego dnia po wypadku samochodowym zdiagnozowano u niego raka kości. Po kilku miesiącach okazało się, że diagnoza została błędnie postawiona i jest to jednak niegroźne dla życia schorzenie. Trudno uwierzyć, że to właśnie w tamtym momencie jego życia powstała ta piękna i dramatyczna historia, która okazała się terapią i ukojeniem dla autora. „Świat się pomylił…” to książka, która przemawia nie tylko do rozumu, ale także do ludzkich serc. Ta powieść – podobnie jak i życie każdego z nas – musi mieć swoje tajemnice.

Książkę „Świat się pomylił” autor wydał w 2020, nakładem Wydawnictwa Poligraf. Jego debiutancka powieść została ciepło przyjęta przez czytelników i zbiera wysokie oceny na portalu Lubimy Czytać.

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content