Zaproszenie na warsztaty kaligrafii

Grupa nieformalna „Trójka Kobiet Aktywnych” pod patronatem Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki zaprasza na warsztaty z kaligrafii.

Sztuka kaligrafii

W związku z dużym zainteresowaniem sokólskiej społeczności wcześniejszymi warsztatami z sztuki kaligrafii została podjęta udana próba napisania projektu na 4 edycję akcji. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z programu Działaj Lokalnie 2021,  współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Uczyć się kaligrafii będą dwie grupy: początkująca i zaawansowana.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Sokółki, którzy chcą poznać metody zdobienia liter. Na cykl warsztatów składają się cztery spotkania, po 2,5 godziny każde. Odbędą sie one: 11 i 12 oraz 25 i 26 września. Poprowadzi je Jakub Andracki, który tajniki sztuki kaligrafii poznał w Warszawie.

Rozpoczynać warsztaty będzie grupa początkująca o godzinie 9:00, a grupa zaawansowana rozpocznie o godz. 11:30 w byłej siedzibie Sokólskiego Ośrodka Kultury – ul. Grodzieńska 1. Liczba miejsc ograniczona – serdecznie zapraszamy do zapisów.


Zobacz również

Skip to content