Czerwiec w bibliotece

W Bibliotece Publicznej w Sokółce nie ma miejsca na nudę. Mimo ograniczeń z powodu pandemii nasze placówki aktywnie działają i przygotowały w czerwcu dla swoich najmłodszych czytelników bogatą ofertę zajęć.

Czerwiec w bibliotece

Filia Biblioteczna nr 1 zawitała do dzieci z Przedszkola nr 2, by wspólnie przeżyć wiosenną przygodę ze Stonóżką z Pampifluszek, czyli bohaterką bajki Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci poznały formę opowiadania przy użyciu teatrzyku kamishibai oraz zaangażowały się w zabawy ruchowe nawiązujące do świata owadów. W ramach relaksu, uczestnicy wykonali wspólnie z bibuły przedszkolną wersję Stonóżki.

Filię Biblioteczną nr 2 odwiedzili podopieczni świetlicy „Stokrotka”. Mali czytelnicy poznali zwyczaje i legendy dotyczące nocy świętojańskiej, następnie wysłuchali wiersza o letniej tematyce. Dzieci otrzymały rysunek przedstawiający otwartą książkę i wykonały ilustrację do wiersza. Po zabawach manualnych przyszedł czas na zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Oddział dla Dzieci gościł maluchy z Przedszkola nr 5. Na wycieczkę do biblioteki wybrała się grupa „ Stokrotki”, która zapoznała się z pracą naszej placówki i jej zasobami. W „czytelni pod chmurką” dzieci przeniosły się w świat wesołej zabawy z Gąsienicą Zuzią. Przedszkolaki z grupy „ Tulipany” przybyły na poranek z bajką i udały się do magicznej krainy Żaby Ferdynanda. W bibliotece nie mogło zabraknąć naszych stałych gości – „Różyczek” i „Sasanek” z Oddziału Specjalnego. Czekał na nich Kącik Malucha, a w nim książki i zabawki, by każdy mały czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Bardzo się cieszymy, że nauczyciele klas czwartych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, tuż przed końcem roku szkolnego wpadli na pomysł, by zachęcić uczniów do zapoznania się z ofertą naszej biblioteki. Odwiedziły nas klasy IV A i IV C . Po krótkim wprowadzeniu w zasady funkcjonowania wypożyczalni i poznaniu zbiorów czytelni, wyruszyliśmy w „podróż dookoła świata z książką”, by zwiedzić najpiękniejsze zakątki naszej planety. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Najciekawsze kraje świata”.

W filiach wiejskich, w Starej Kamionce i Starej Rozedrance, królowała muzyka, sport i zwierzęta – zarówno te z wiejskiej zagrody jak i egzotyczne. Obie filie przed wakacjami przypomniały przedszkolakom o zasadach jakie należy przestrzegać, aby ich wakacje były udane i bezpieczne.

Jak widać, w bibliotece dużo się dzieje, a czytanie to dobra opcja, nie tylko gdy pada, gdy czeka długa podróż, albo gdy szuka się inspiracji do zabawy. Zapraszany do korzystania z naszego księgozbioru i zachęcamy do udziału w wakacyjnych zajęciach.

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content