Zaproszenie na spotkanie

Baner informacyjny

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z autorkami książki “Smolanka i jej mieszkańcy na starej fotografii” – Kołem Gospodyń Wiejskich ze Smolanki. Wśród gości znajdzie się również autor zarysu historii wsi – historyk Leszek Postołowicz.

Z autorami publikacji porozmawiamy o tym skąd pomysł na książkę? Jakie były kolejne etapy powstawania publikacji? W jaki sposób udało się pozyskać tak liczne zbiory?

Fotografie, które znajdują się w książce można będzie obejrzeć na zdjęciach wielkoformatowych w formie wystawy w terminie od 11 do 27 czerwca 2021 r. w sali wystawienniczej na parterze “Kamienicy Tyzenhauza” przy ul. Piłsudskiego 1.

KGW w Smolance powstało 18.07.2019 roku. W sierpniu 2019 r wzięło udział w festynie “Niedziela na ludowo – Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych” W Rozedrance Starej. Na festynie w Sokółce 6 października zaprezentowało wystawę “Pamiętajcie o ogrodach” oraz przygotowało degustację przetworów. Wystawa prezentowana była również w Urzędzie Marszałkowskim. KGW w listopadzie zaprezentowało w Smolance wystawę wielkoformatowych zdjęć “Szlakiem przydrożnych kapliczek z terenu gminy Suchowola” wypożyczoną z CTK w Suchowoli. W listopadzie tego roku przygotowało projekt i zakupiło tabliczki z numerami domów i nazwą wsi, które zawieszone zostały na domach w Smolance.

Sylwia Nowakowska, SOK


Zobacz również

Skip to content