Dzień Dziecka w Bibliotece

Dzień Dziecka w Bibliotece

Dzień Dziecka to wspaniała okazja, aby rozpocząć letnie spotkania z biblioteką. Z tej okazji Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Sokółce miał przyjemność zaprosić swoich czytelników w niesamowitą, bajkową podróż.

Tematem przewodnim imprezy została Pszczółka Maja. Postać kultowa, znana i lubiana od wielu lat. Kilka dni temu obchodziliśmy także Światowy Dzień Pszczół. Warto wiedzieć, że pszczoły i inne owady zapylające odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Łącząc te dwa elementy bibliotekarki zaproponowały dzieciom zarówno zabawę jak i edukację.

Pod chmurką odbyły się zajęcia animacyjne, które przeprowadziła Kinga Bobienko – muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie.

Kinga zabrała dzieci na wiosenną łąkę! Razem z Pszczółką Mają uczestnicy posłuchali śpiewu żab, zagrali z brzęczącymi bąkami, pofruwali z motylami i zatańczyli z kwiatami. Muzyczna opowieść o Pszczółce Mai to zajęcia gdzie taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a wszystko razem tworzy niezapomnianą przygodę, dając mnóstwo radości. To wyjątkowy rodzaj spektaklu, gdzie dzieci są nie tylko jego odbiorcami, ale stają się jednocześnie twórcami, aktywnie przeżywając treści bajki.

Aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię bibliotekarki przygotowały opaski i medaliony, dzięki którym dzieci poczuły się jak małe pszczółki w prawdziwym ulu. Stworzyły też mini pasiekę, w której mogły zrobić sobie zdjęcie, a jednocześnie zobaczyć jak wygląda domek pszczół.

Najmłodsi mieli okazję podziwiać prawdziwe narzędzia pszczelarskie m.in. kapelusz pszczelarski, plastry miodu oraz palacz do ula.

Do dyspozycji najmłodszych był kącik książkowy, stanowisko twórcze, gdzie można było stworzyć swoją własną pszczółkę z przygotowanych wcześniej elementów lub wybrać kolorowankę, a także tablice edukacyjne na temat ochrony pszczół.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do biblioteki!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content