Zero Waste dla początkujących

W wtorek, 18 maja 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Zero Waste w Bibliotece”.

Warsztaty

Przeprowadziła je Sylwia Sikorska, twórczyni bloga, instagrama, youtube i fanpage pod nazwą „W drodze do Zero Waste”. Na swoich kanałach społecznościowych oraz warsztatach uczy, że bezodpadowe zmiany są dla każdego!

Edukatorka porozmawiała z młodzieżą o tym jak wejść na ścieżkę „zero waste”, czyli żyć tak, aby generować jak najmniejszą liczbę odpadów. Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów wzięli udział w ćwiczeniach związanych z rozpoznawaniem znaków towarowych związanych z recyklingiem. Przeprowadzone zostało także szkolenie z prawidłowej segregacji śmieci.

Następnie wspólnie z prowadzącą uczennice wykonały WOSKOWIJKI, czyli eko alternatywę dla folii spożywczej. Woskowijka idealnie nadaje się do przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów, przekąsek, do przykrycia miseczki lub kubeczka. Eliminując foliowe opakowania z codziennego życia razem dbamy o naszą planetę.

Warsztaty “Zero Waste dla początkujących” stały się świetną okazją do dzielenia się wiedzą z zakresu ograniczania odpadów w przyjaznej atmosferze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 2 tfp z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce oraz nauczycielka Elwira Zabłocka.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content