Zaproszenie na wystawę fotograficzną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem “Panie i Panowie Lasów Podlaskich”. Styczniowa wystawa jest pierwszą z cyklu „Z aparatem wśród fauny Podlasia ”.

Wystawę można oglądać do końca stycznia w holu biblioteki – Os. Centrum 21, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30:17:00. Przypominamy o konieczności zachowania rygoru sanitarnego (maseczki oraz indywidualne zwiedzanie wystawy).

Pan Łukasz Horoszko jest dumnym mieszkańcem województwa podlaskiego, a dokładniej – Suchowoli. Ukończył suchowolskie liceum, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Jednak swojego życia nie związał z edukacją. Obecnie pracuje jak regionalny kierownik sprzedaży dla producenta urządzeń grzewczych. Pan Łukasz od dzieciństwa związany był ze sportem, głównie badmintonem i piłką nożną. Niestety stan zdrowia nie pozwolił mu go czynnie uprawiać. Wtedy pojawiła się w jego życiu fotografia. Najpierw nieśmiało i do szuflady. Do szlifowania warsztatu fotograficznego i odwagi do wyjścia ze zdjęciami do ludzi zmotywowały Pana Łukasza słowa kolegi “Łukasz masz dobre oko”.

Autor wystawy fotografią zajmuje się raptem 2 lata, a ma już za sobą sukcesy: wyróżnienie w konkursie Białowieskiego Parku Narodowego i konkursie Wiktora Wołkowa. Na swoim koncie ma również 3 wystawy: w Suchowoli, Sokółce i Orli. W jego portfolio znajdują się również przepiękne krajobrazy Podlasia. Jak sam mówi kocha oddawać piękno północno-wschodniej Polski za pomocą aparatu fotograficznego. Nie przeszkadza mu, że często zrobienie odpowiedniego zdjęcia związane jest z wielogodzinnym oczekiwaniem na “wymarzone okoliczności”.

Od niedawna Pan Łukasz łączy pasję fotografowania z nowo narodzonym hobby – mianowicie rzeźbiarstwem. Mamy nadzieję, że kiedyś da się namówić na wystawę rzeźb.

Pracodawca Pana Łukasza, firma Galmet bardzo ceni kunszt fotograficzny swego pracownika i wspiera go w realizowaniu i rozwijaniu pasji.

Serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Bułkowska
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content