Biblioteka zaprasza do korzystania z wypożyczalni e-książek

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do korzystania z nowej usługi – wypożyczalni e-książek LEGIMI.

Dzięki przystąpieniu do konsorcjum Legimi możemy zaoferować bezpłatny dostęp do bazy ponad 62.000 e-booków. Do dyspozycji naszych czytelników będą najnowsze kryminały, fantastyka, romanse, sensacja, thriller, horror, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe. Baza tytułów jest na bieżąco aktualizowana.

 

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?

  1. Być Czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Sokółce i posiadać ważną kartę biblioteczną.
  2. Wysłać e-mail na adres: bibliotsok@gmail.com w treści maila wpisując „dostęp do Legimi”, numer posiadanej karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz imię i nazwisko. Po zweryfikowaniu, czy dana osoba jest Czytelnikiem biblioteki, w mailu zwrotnym zostanie jej przesłany kod PIN, umożliwiający dostęp do wirtualnej czytelni Legimi.
    Wnioski o przyznanie kodu można przesyłać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Wnioski przesłane po godzinie 15.00 będą realizowane w następnym dniu roboczym (poniedziałek-piątek, 7.30 – 15.00).
  3. Kody można otrzymać także w Wypożyczalni BP w Sokółce (Os. Centrum 21)
  4. Zarejestrować się na stronie www.legimi.pl/podlaskie, podając kod otrzymany w Bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail ( na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu można korzystać z usług przez dany miesiąc.
  5. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście lub mailowo) pobrać w bibliotece.

Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na chwilę obecną Czytelnicy bibliotek nie mają możliwości czytania ebooków na czytnikach Kindle.

EK, Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content