Zakończenie sezonu pływackiego w UKS „Batory”

W weekend  4– 5 grudnia 2020 r., po około rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, zawodnicy UKS „Batory” Sokółka, startem w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach, zakończyli kolejny sezon pływacki 2020 roku.

W tych najważniejszych w regionie zawodach udział wzięło 11 klubów z naszego województwa i nie tylko, reprezentowanych łącznie przez 232 zawodniczki i zawodników. UKS „Batory” w Sokółce reprezentowało 7 zawodników, którzy popisali się  bardzo wysokim poziomem, zdobywając przy tym 16 medali.

Dziewczęta na podium

Dziewczęta z UKS „Batory” rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2007, 2005 i starsi. Wśród nich znakomitymi występami popisały się: w roczniku 2005 i starsi – Ola Kaźmierczak, zdobywając złoty medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 3 medale srebrne na dystansach 100 metrów stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym (Ola wywalczyła również 4 miejsce klasyfikacji generalnej zawodów); w tej samej kategorii wiekowej, z rocznika 2004, Julia Oleńska zdobyła 2 srebrne medale na dystansie 200 i 400 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym; z rocznika 2007 – Oliwia Awdziej, która wywalczyła trzy złote medale – na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem motylkowym i 50 m stylem motylkowym oraz  brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (Oliwia wywalczyła tym samym 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów ); Wiktoria Kunda – również z rocznika 2007 – zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na 100 metrów stylem klasycznym i 50 m grzbietowym.

W kategorii mężczyzn UKS „Batory” reprezentowała trójka zawodników w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2006, 2007 i 2009. Bardzo dobrym występem może pochwalić się jeden z najmłodszych zawodników UKS „Batory” – Tymoteusz Ambrożko z rocznika 2009, który zdobył pierwsze medale w swojej karierze pływackiej: brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym. W kategorii wiekowej 2007 UKS „Batory” reprezentował również – Szymon  Skonieczny, a w roczniku 2006 – Mateusz Czarnowicz.

Każdy z zawodników dzielnie radził sobie z silną konkurencją reprezentując Klub na tak dużej imprezie, a jednocześnie poprawiając swoje rezultaty życiowe.

Wszystkim zawodnikom UKS „Batory” w Sokółce należą się szczególne gratulacje i podziękowania za świetne reprezentowanie Klubu na tak ważnej imprezie  oraz podczas treningów. Na uznanie zasługuje również ogromny wysiłek wkładany w kształtowanie charakteru i morale zawodników, jak również szczególne zaangażowanie ze strony trenerów Klubu: Jarka Nelke i  od niedawna Justyny Jatel.

Jarosław Nelke, UKS Batory

Skip to content