Podsumowanie “Letniego grania w środku tygodnia”

„Letnie granie w środku tygodnia” to cykl muzycznych spotkań zorganizowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury w lipcu i sierpniu 2020 roku. Wyjątkowe wakacje z koronawirusem w tle, były ubogie w wydarzenia artystyczne, ale te plenerowe koncerty, odbywające się co dwa tygodnie, w środę, cieszyły się dużym zainteresowaniem sokólskiej publiczności.

Letnie granie w środku tygodnia

Żartobliwie witaliśmy słuchaczy w pięknej, klimatyzowanej sali, czyli na placu przed sokólskim Kinem „Sokół”. Szeroko rozstawione , dezynfekowane krzesełka, często także maseczki, pozwoliły na bezpieczne zorganizowanie muzycznych spotkań.

Na scenie pojawiły się zespoły z Sokółki i okolicznych miejscowości. „Uzależnieni” – zespół poezji śpiewanej, który rozpoczął cały cykl w połowie lipca, zaśpiewał znane i lubiane piosenki do tekstów polskich poetów, w tym lokalnej twórczyni – Leonardy Szubzdy.

Kolejny koncert to zespół z Sokółki – FBI, który bujał serca publiczności lekkością bluesowych rytmów.

Trzeci występ to zespół z Krynek – Lotosy. Oczarowana starymi, dancingowymi przebojami, zagranymi bardzo klimatycznie i nastrojowo, publiczność podrygiwała i podśpiewywała utrzymując doskonały nastrój do zapadnięcia zmroku.

Ostatni koncert został przeniesiony do wnętrza kina ze względu na niesprzyjającą pogodę. Zespół „Retro Band” z Kuźnicy Białostockiej zaprezentował piosenki biesiadne. Rodzinne muzykowanie sprawiło publiczności dużo przyjemności.

Dziękujemy za te muzyczne doznania i wspólnie spędzony czas. Cały cykl muzycznych pocztówek w środku tygodnia i w centrum miasta, okazał się doskonałym pomysłem. W przyszłym roku mamy nadzieję go kontynuować!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content