Eksperymenty z Biblioteką

W środę 26 sierpnia 2020 r. dzieci w wieku 10-12 lat miały okazję uczestniczyć w wesołych, pachnących i niezwykłych warsztatach po hasłem „Eksperymenty z Biblioteką”, które przeprowadziła pani Elwira Zabłocka – nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

Eksperymenty z Biblioteką

Biblioteka stała się kolorowym laboratorium i z wielką radością połączyliśmy zabawę z nauką, Pani Elwira suchą teorię zamieniła w magię, która zainteresowała i zachwyciła każdego uczestnika. Rozpoczęliśmy od hipnotyzującego doświadczenia pod nazwą „Lampa Lawa”. Wystarczyły łatwo dostępne składniki by efekt był zdumiewający. Obserwowaliśmy magiczną wędrówkę pięknych bąbelków ku górze naczynia, mogliśmy patrzeć bez końca na wspaniały owoc naszej wspólnej pracy. Dzięki doświadczeniu dowiedzieliśmy się o różnych gęstościach substancji np. że woda i olej nie mieszają się.

Dzieci z wielką ciekawością przystąpiły do kolejnego etapu naszych zajęć z cyklu „Wakacje z Biblioteką”, którym była ekologiczna produkcja musujących kul do kąpieli. Każdy mógł wybrać kolor i zapach, cudowna woń rozbudziła zmysły, a tęczowe barwniki ucieszyły nasze oczy . I tak stworzyliśmy wyjątkowy i naturalny produkt kosmetyczny, który każdy mógł zabrać do domu. Nasi uczestnicy byli miło zaskoczeni jak łatwo można połączyć przyjemności z czymś pożytecznym. A zajęcia pokazały jak niewiele trzeba, aby inspirować dzieci i młodzież, proponując nowe formy aktywności.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia.

Zapraszamy na kolejne wakacyjne zajęcia z Biblioteką oraz do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, bo „Książki kochają każdego, kto je otwiera” – Cornelia Funke.

Monika Szyszko
Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Sokółce


Zobacz również

Skip to content