W bibliotecznym ulu… czyli „Wakacje z biblioteką”

21 sierpnia 2020 roku Filia nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce przygotowała dzieciom serię atrakcji wakacyjnych, by wspólnie świętować „Wakacje z biblioteką”.

Wakacje z biblioteką

Przebieg spotkania był przedłużeniem akcji prowadzonej przez Filię nr 1 w sieci, czyli „Spotkania z biblioteką online”. Na Facebooku zapraszamy młodych Czytelników do zabaw i konkursów czytelniczych oraz plastycznych. Tydzień poprzedzający spotkanie na świeżym powietrzu poświęciliśmy w sieci pszczołom, naszym wspaniałym owadzim przyjaciółkom. Z tego powodu 21.08 dzieci zgromadzone na spotkaniu odwiedziła szczególna pszczółka, biblioteczna Pszczółka Gadułka, która odznacza się nie tylko pracowitością, ale i zamiłowaniem do książek. Tym razem podjęła się wspólnie z dziećmi napisać ich własną książkę, opowiadającą wakacyjne przygody z biblioteką.

Jeśli biblioteka, to nie może zabraknąć wspólnego czytania. Po lekturze i prezentacji książki  pt. „Pracowita Pszczółka” zabraliśmy się za wspólne wymyślanie treści do naszej własnej książki, w czym pomagały przygotowane na tę okazję plansze obrazkowe. Każde dziecko miało szansę stać się autorem jednego z rozdziałów książki: losowaliśmy rodzaj przygody i w tej przygodzie uczestniczyliśmy, wypełniając treścią karty naszej bibliotecznej historii. Powstała prawdziwie wakacyjna opowieść, pełna zabaw, radości i łakoci, których nie mogło zabraknąć przy tak słodkim temacie, jak pszczoły i miód!

To wakacyjne spotkanie było też okazją do podsumowania aktywności naszych Czytelników w ramach projektu „Spotkania z biblioteką online”. Najbardziej zaangażowane dzieci otrzymały upominki: słoiczki pysznego miodu (jako bardzo pracowite nasze biblioteczne pszczółki) oraz bony na zakup książek.

Zajęcia odbyły się zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

„Wakacje z biblioteką” zostały dofinansowane przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską oraz sponsorów indywidualnych, którym serdecznie dziękujemy.

Marta Wojewódzka-Szoda


Zobacz również

Skip to content