Słoneczne zajęcia z Biblioteką

We wtorek, 11 sierpnia 2020 r. Biblioteka zaprosiła swoich kochanych czytelników na spotkanie autorskie z Katarzyną Janowicz– Timofiejew – autorką książek dla dzieci.

letnie zajęcia

Rozpoczęto od zabawy słowno-ruchowej na podstawie niezwykle interesującej i mądrej książki pt. „Albertynka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały cennych zasad dobrego wychowania oraz zgodnego obcowania w zróżnicowanej grupie: kurek, króliczków i baranków:) Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w teatrzyku pacynkowo- paluszkowym tworząc własne przedstawienie. Była to trudna sztuka, ale każdy poradził sobie doskonale. Wszyscy otrzymaliśmy w prezencie wspaniałą książkę z autografem i wyjątkową dedykacją.

I tak nasz „turnus po krainie literatury” dobiegł końca… Uroczyście, z uśmiechem na twarzy podziękowano pani Katarzynie Janowicz- Timofiejew za przybycie i cudowne warsztaty, wręczając „słodki” bukiet. Nie był to jednak koniec spotkania, nie mogło zabraknąć wspólnych gier i zabaw ruchowych z bibliotekarkami, olbrzymich baniek mydlanych oraz szaleństw z chustą animacyjną. Odpocząć można było wśród bohaterów ulubionych bajek i wierszy, które przygotowane zostały w „czytelni pod chmurką”. Na zakończenie własnoręcznie utworzono piękną wakacyjną książkę, która powiększy księgozbiór Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia odbyły się zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jeśli chcecie, aby Wasze pociechy spędziły czas twórczo i kreatywnie zapraszamy 19 sierpnia dzieci w wieku 5-10 lat na kolejne wakacyjne zajęcia pt. ”Wirus w koronie”. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy gorąco do śledzenia naszej strony na Facebooku oraz zapisania do Biblioteki.

„Wakacje z biblioteką” zostały dofinansowane przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską oraz sponsorów indywidualnych, którym serdecznie dziękujemy.

Monika Szyszko
Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Sokółce

Skip to content