Zaproszenie na turniej szachowy

Baner

W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. w Restauracji Serce Polski Dom Rodzinny (Sokółka, ul. Kryńska 41) odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego turnieju „Z Serca do szachów”.

Celem tego turnieju jest propagowanie szachów w naszym regionie, oraz uzyskanie kategorii szachowych, lub ich podniesienie (do II kat. męskiej, lub normy na I kat. damską)

Do rozegrania będzie 7 rund (w grupach A, B) (4 w sobotę i 3 w niedzielę), w tempie 30 minut + 30 sekund za ruch na zawodnika. Jest to turniej dwudniowy, zgłoszenia należy przesyłać do sędziego głównego Karola Busińskiego na adres mimirmime@gmail.com do 13 sierpnia 2020 r. lub do wyczerpania miejsc – liczy się kolejność zgłoszeń.

Sponsorem głównym jest Jerzy Lis – Serce Polski Dom Rodzinny.

Szczegółowy regulamin turnieju:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2420/regulations.html?l=pl

Z Serca do Szachów” Grupa A, ELO do 1500 krajowy od 1600 OPEN
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2420/index.html?l=pl

„Z Serca do Szachów” Grupa B krajowy do 1600
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2421/

Turniej będzie rozgrywany zgodnie z wytycznymi sanitarnymi PZSzach:

IV Etap odmrażania sportu – Rekomendacja PZSzach

W szczególności:

  • organizator zapewni odpowiednie odległości między stolikami. Zawodnik po zakończeniu partii opuszcza salę, ponownie wchodzi na salę przy kojarzeniach do kolejnej rundy,
  • turnieje odbywają się bez udziału publiczności, rodzice nie mogą przebywać na sali gry podczas rund (wyjątek, tylko na krótko celem zrobienia zdjęć),
  • zapewniamy środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
  • obowiązek noszenia maseczki dotyczy wszystkich zawodników, sędziów i organizatorów. Maseczkę można zdjąć tylko w momencie uprawiania sportu – tj. przy samej szachownicy.

Wojciech Zajkowski

Skip to content