Dwa medale mistrzostw Polski dla kolarzy SKK Sokół

W zeszły weekend w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich, na których w 6-osobowej obsadzie stawili się kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego “Sokół”.

Kolarze Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół

I po raz kolejny nie zawiedli. W wyścigu ze startu wspólnego dwoje sportowców sięgnęło po medale. Nikola Gliniecka wywalczyła srebro w klasach VI, a Michał Dereszkiewicz zdobył brąz w wyścigu klas IV.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak naprawdę po przerwie w ściganiu spowodowanej koronawirusem nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać w Raszkowie. Widać było dużą różnicę poziomów w poszczególnych kategoriach, to pokazywało, kto i jak pracował przez ten trudny czas – mówi Piotr Kirpsza, trener SKK Sokół.

– Nie było dla nas zaskoczeniem drugie miejsce Nikoli Glinieckiej, która nie raz udowadniała, że jest w stanie poradzić sobie z presją i pokazać na wyścigu o tak dużej randze na co ją stać. Natomiast pewną niespodzianką była znakomita dyspozycja Michała Dereszkiewicza. Chłopak kilka razy błysnął na treningu, ale nie spodziewaliśmy się, że w tak spektakularny sposób błyśnie formą również na Mistrzostwach Polski. To bardzo pozytywne zaskoczenie.

Pozostali kolarze z SKK Sokół uplasowali się na dalszych miejscach, ale najbliżej podium był Jakub Radziwonowski, który przyjechał na metę piąty w wyścigu klas VIII. Jan Kaźmierowski uplasował się na 15. miejscu, Jakub Deputat na 55., a Kacper Trochim na 24.

Podczas zawodów w Raszkowie rozegrano też wyścig w konkurencji jazda indywidualna na czas. O podium otarła się Nikola Gliniecka (4. miejsce), a Michał Dereszkiewicz wywalczył dziewiąty czasy.

Wyjazd na zawody w Raszkowie możliwy był dzięki wsparciu wieloletnich sponsorów klubu oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce.

To będzie intensywny sezon

– We wrześniu jedziemy na Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich MTB, a w grudniu czeka nas ściganie w krajowym czempionacie na torze. Najbliższy weekend to rywalizacja z najlepszymi kolarzami podczas Pucharu Polski w Koziegłowach i ogólnopolski wyścig w Pabianicach. Sezon późno się zaczął, ale wygląda na to, że będzie bardzo długi – wylicza Piotr Kirpsza.

Tymczasem kolarze z SKK Sokół wraz z najlepszymi zawodnikami z województwa podlaskiego pojadą na początku sierpnia na zgrupowanie doskonalące do Błaskowizny. Mają też zamiar walczyć o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych.

fot. P Kirpsza
Mariusz Bykowski, SKK Sokół

Skip to content