Nowy proboszcz w najstarszej sokólskiej parafii

W niedzielę 5 lipca 2020 roku w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Parafianie powitali swojego nowego proboszcza – ks. Jarosława Ciuchnę. Podziękowano również dotychczasowemu proboszczowi ks. Stanisławowi Giedziejce, który sprawował tę funkcję przez 22 lata. W uroczystości uczestniczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Nowy proboszcz w najstarszej sokólskiej parafii

Ks. Jarosław Ciuchna znany jest sokółczanom, ponieważ parafia pw. św. Antoniego Padewskiego była jego pierwszą parafią, gdzie rozpoczął pracę w 2000 roku. Posługę duszpasterską pełnił tutaj przez siedem lat. Ostatnio był proboszczem w Sidrze.
Z kolei ks. Stanisław Gniedziejko pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego od 1998 roku. Teraz Metropolita Białostocki Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda powierzył mu funkcję Wicekustosza tego sanktuarium.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wręczyła obu kapłanom pamiątkowe grawertony. Do ks. Stanisława Gniedziejko Pani Burmistrz skierowała następujące słowa: „Proszę przyjąć podziękowania za długoletnią posługę kapłańską, owocną współpracę oraz działalność na rzecz parafii i całej gminy Sokółka. Swoje obowiązki zawsze wykonywałaś wzorowo i z wielkim zaangażowaniem. Uczyniłeś bardzo dużo dla umocnienia życia religijnego parafii. Dałeś się poznać jako dobry gospodarz, który zawsze wykazywał wielką dbałość o wspólnotę parafialną i służące jej obiekty kościelne. Swoją życzliwością, serdecznością i otwartością, zjednałeś sobie wiernych. Księże Proboszczu – Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas. Niech Dobry Pan chroni Twoje zdrowie i dodaje sił na długie lata. Szczęść Boże!”

Na grawertonie dla ks. Jarosław Ciuchny, Pani Burmistrz napisała:
„To wielka radość powitać Cię w naszej parafii, w nowym miejscu posługi duszpasterskiej, które na Twojej drodze kapłańskiej postawił Bóg. Ufam, że łaska powołania będzie owocowała skuteczną pracą duszpasterską wśród parafian, że umocnisz ich wiarę i sprawisz, by codziennie wydawali jej owoce. Życzę, aby czuł się Ksiądz Proboszcz dobrze w naszej wspólnocie, otoczony życzliwością, zrozumienie i wsparciem, aby nigdy nie zabrakło Księdzu wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła. Zapewniam, że będziemy Księdza wspierać modlitwą.”.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content