Nowy autobus dla Starej Kamionki

Kosztował 527 tysięcy 267 złotych. Trafił do Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, gdzie zastąpił liczący 38 lat autobus Autosan. Od września uczniowie tej placówki będą korzystać z nowego autobusu Otokar Navigo U.

W piątek 26 czerwca 2020 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wzięła udział w uroczystym przekazaniu nowego pojazdu dla SP w Starej Kamionce. Autobus został zakupiony ze środków budżetowych Gminy Sokółka.

Zdjęcie grupowe

– Ta szkoła zasługuje na zaszczyty. Macie wysokie wyniki w nauce i wspaniałą kadrę pedagogiczną. Dodatkowo Kamionka ma też wspaniałych radnych i sołtysa. Należy się Wam, żebyście byli doceniani. Cieszę się bardzo, że mogliśmy kupić ten autobus. Sytuacja związana z epidemią koronowirusa spowodowała, że Sokółka ma obecnie o 40 procent mniej wpływów do budżetu. Pamiętajmy jednak – bezpieczeństwo jest najważniejsze, a zresztą sobie poradzimy. Niech wszystkim jeździ się bezpiecznie tym nowym autobusem – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– Dziękuję Pani Burmistrz i radnym za całe dobro, jakiego tutaj doświadczamy – podkreśliła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce Joanna Gejdel.

Głos zabrał również Radny Rady Miejskiej w Sokółce Karol Krokos, który podziękował Pani Burmistrz za jej zaangażowanie w realizację tego zakupu.
– Dodam jeszcze, że bardzo cieszy mnie czerwony kolor naszego autobusu. Jestem strażakiem i dlatego mam ogromny sentyment dla tego koloru – przyznał Karol Krokos.

W przekazaniu pojazdu uczestniczył Włodzimierz Puciłowski, który od 28 lat jest kierowcą szkolnego autobusu w SP w Starej Kamionce.
– Stary Autosan ma 38 lat. Trafił do naszej placówki z sokólskiego Krespolu jako pojazd użytkowany od 10 lat. Wiem, że Krespol kupił go z Zakładu Taboru Kolejowego w Łapach. Przez te 38 lat nasz autobus przejechał prawie milion kilometrów. Dowoziłem nim nie tylko dzieci do szkoły, ale też często jeździłem na wycieczki do Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Lichenia, na Mazury i w mnóstwo innych miejsc. Śmieję się, że zaczynałem pracę jako kierowca czerwonego autobusu w Komunikacji Miejskiej w Białymstoku i po tylu latach ponownie będą jeździł czerwonym autobusem. Ale już nie w Białymstoku tylko w Starej Kamionce – podkreślił Włodzimierz Puciłowski.

Po uroczystym przekazaniu kluczyków przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską dla Dyrektor SP w Starej Kamionce, Pani Burmistrz zaprosiła wszystkich chętnych na pokład autobusu na inauguracyjną przejażdżkę po okolicy.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content