Pracownicy oświaty szyją maseczki

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zakupiła materiał oraz inne niezbędne akcesoria do szycia ochronnych maseczek. Pracownicy sokólskiej oświaty, szyjąc je,włączyli się w pomoc na rzecz walki z koronawirusem.

Nauczyciele szyją maseczki

Maseczka ochronna pozwala chronić tych, którzy są wokół nas, a nam zmniejsza ryzyko zakażenia. Badania jednoznacznie potwierdzają, iż wiele przypadków zakażeń koronawirusem jest od osób, które nie mają żadnych objawów zakażenia – powiedziała Anna Andrzejewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce.

-Poprzez tę akcję chcemy pomóc mieszkańcom naszej gminy, tak aby bez większych obaw, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa, mogli przemieszczać się w przestrzeni publicznej lub przebywać ze swoimi bliskimi. Maseczka ochronna bawełniana może być używana wielokrotnie po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu – zauważyły dyrektorki sokólskich przedszkoli. -Kilkoro pracowników oświaty, w tym nauczyciele oraz pracownice obsługi przyniosło ze swoich domów maszyny do szycia. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce znalazła sponsora, który kupił nam dwie maszyny – powiedziała Lilla Andrzejewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce.

Sale lekcyjne zamieniły się w “mini szwalnię”. Każda wolna chwila od obowiązków, których obecnie jest trochę mniej, poświęcona jest szyciu maseczek. Niektóre pracownice szyją w swoich domach – dodała Krystyna Sosna dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance. Do akcji przystąpiły następujące placówki oświatowe:
• Przedszkole nr 1w Sokółce,
• Przedszkole nr 3 w Sokółce,
• Przedszkole nr 5 w Sokółce
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,
• Szkoła Podstawowa im. W. Wróblewskiego nr 3 w Sokółce,
• Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance.

W ten sposób pracownicy sokólskiej oświaty, szczególnie zaangażowane są pracownice obsługi i administracji, motywują innych do podejmowania podobnych działań w ramach tej akcji. Pokazują jak ważna jest wspólnota, a także to, że dążąc do tego samego celu można się jednoczyć i działać razem.Urząd już zamówił kolejną partię materiału. Wykonane maseczki wielokrotnego użytku harcerze przekażą mieszkańcom Gminy Sokółka.

Oprócz pracowników oświaty w akcję włączyli się pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Referat Oświaty

Skip to content