Maseczki dla seniorów

Harcerze rozniosą maseczki

3.500 maseczek ochronnych trafi w najbliższych dniach do osób powyżej 65 roku życia z terenu miasta i gminy Sokółka. To prezent od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, która jest inicjatorem całej akcji.

W czwartek 30 kwietnia 2020 roku w miejscowym magistracie harcerze Hufca Sokółka z 32 Sokólskiej Drużyny Harcerskiej „Rudy” im. Jana Bytnara otrzymali od Pani Burmistrz pierwszą partię maseczek ochronnych w ilości 3.500 sztuk. To właśnie harcerze dostarczą maseczki dla każdego seniora do domu.

-Bardzo dziękujemy dla Komendanta Hufca Sokółka Łukasza Kojta i dla wszystkich harcerzy za pomoc, współpracę i przyłączenie się do tej akcji – podkreślił Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Każdy senior otrzyma kopertę, w której znajduje się maseczka ochronna i pismo od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej z instrukcją użytkowania maseczki i z życzeniami zdrowia. Część maseczek została zakupiona przez Gminę Sokółka, natomiast część uszyli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz sokólskich przedszkoli i szkół.

-Materiały do przygotowania maseczek zakupiła Gmina Sokółka. Akcja szycia wciąż trwa. Pracownicy naszych placówek korzystają ze swoich prywatnych maszyn. Kolejne partie z maseczkami będą sukcesywnie przekazywane do Urzędu Miejskiego w Sokółce. Założenie jest takie, aby bezpłatną maseczkę od Pani Burmistrz otrzymali wszyscy mieszkańcy naszego miasta i gminy. Zaczęliśmy od seniorów, ponieważ jest to grupa największego ryzyka zakażenia się koronowirusem. Przy dystrybucji kolejnych partii maseczek bardzo liczymy na pomoc ze strony sokólskich harcerzy – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Możliwe, że za jakiś czas w poszczególnych dzielnicach Sokółki zostaną zorganizowane punkty odbioru bezpłatnych maseczek ochronnych od Pani Burmistrz.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content