Nowy sprzęt dla Policji w Sokółce

We wtorek 3 marca 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce urządzeń do wstępnego badania stanu trzeźwości. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska osobiście wręczyła nowoczesny sprzęt sfinansowany przez miasto.

Sokólscy policjanci otrzymali nowoczesne urządzenia do wstępnego badania stanu trzeźwości. Komendant Powiatowy Policji w Sokółce nadkomisarz Sławomir Kołakowski odebrał urządzenia od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej. Nowy sprzęt, to dwa urządzenia iBlow z elektronicznym wyświetlaczem, pokazującym przybliżoną wartość badania. Wynik, po wdmuchnięciu powietrza w iBlowa, szybko pojawia się na podświetlonym ekranie urządzenia. Sprzęt ten będzie służyć w codziennej służbie sokólskich policjantów, a dzięki nowoczesnej technice funkcjonariusze będą mogli jeszcze sprawniej działać i wykonywać pomiary, między innymi podczas akcji trzeźwy poranek. Urządzenia te będą służyć również każdemu, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości zanim usiądzie za kierownicą samochodu.

W trakcie spotkania Burmistrz Sokółki i Komendant Powiatowy Policji podpisali porozumienie o przekazaniu przez Gminę Sokółka dla sokólskiej policji 10 tys. zł na dodatkowe patrole na terenie miasta i gminy.
Spotkanie było też okazją do podziękowania Burmistrzowi Sokółki Ewie Kulikowskiej za dotychczasową współpracę z Komendą Powiatową Policji w Sokółce.

Na podstawie materiałów zamieszczonych na www.sokolka.policja.gov.pl

Fot.: D. Biziuk


Zobacz również