Walentynkowe atrakcje w bibliotece

Czas Walentynek to czas szczególny, czas miłości. Jest to też niezwykle wdzięczny temat dla nas bibliotekarzy, którzy jak co roku, zainspirowani Świętem Zakochanych, przygotowali dla czytelników wiele atrakcji.

Walentynki w bibliotece

Nie od dziś wiadomo, że miłosne wyznanie to poważna sprawa, a wyrażenie tego pięknego uczucia w formie wiersza oczaruje drugą połówkę. Miłosną magię przybliżyła Grażyna Baranowska, autorka wierszy, które poruszają kobiece serca. Wieczór pod hasłem „Romans kobiecej duszy” przyciągnął do czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce mnóstwo fanów poezji.

Grażyna Baranowska zaczęła pisać poezję około czterech lat temu. Jak sama przyznaje, nigdy nie pisała do tzw. „szuflady”, a każdy napisany przez nią wiersz ujrzał światło dzienne. Zapytana o to, skąd czerpie inspiracje do pisania o miłości, przyznaje, że inspirują ją codzienne sprawy, otoczenie, potrzeba ekspresji. Natchnieniem są też ulubieni poeci – Bolesław Leśmian i Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. W rozmowie z Lucyną Jurkowską autorka przyznała, iż wiersze, które darzy szczególnym uczuciem to erotyki. Utwór „Nie zapomnij” wywołał wśród czytelników mnóstwo wzruszeń i emocji.

Wieczór uświetnili swoją obecnością przyjaciele i rodzina Pani Grażyny. Wspólne śpiewanie i czytanie wierszy sprawiło, że wszyscy wpadli w romantyczny i błogi nastrój. Na koniec Pani Grażyna przygotowała niespodziankę! Krótki skecz kabaretowy w jej wykonaniu wywołał salwy śmiechu! Występ można obejrzeć na na Facebooku Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Walentynkowy wieczór poetycki utwierdził wszystkich w przekonaniu, że miłość nie zna żadnych granic, jest ważna na każdym etapie życia i jest uczuciem ponadczasowym.

Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście otrzymali ręcznie wykonane zakładki do książek z sentencjami o miłości.

Biblioteka Publiczna w Sokółce dziękuje serdecznie Pani Grażynie Baranowskiej za ten wspaniały wieczór. Specjalne podziękowania należą się Panu Krzysztofowi Frejusowi za wsparcie fotograficzne.

Czytelników, którzy odwiedzili placówkę w piątek powitano zabawą pod hasłem „Randka w ciemno z książką”. Polegała ona na wyborze książki nie oceniając jej po okładce, a sugerując się tylko krótkim opisem na opakowaniu. Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Użytkownicy biblioteki mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli.

Na stronie Facebookowej odbył się konkurs Walentynkowy dla fanów biblioteki. Wystarczyło napisać w komentarzu, która książka opowiada najpiękniejszą historię miłosną i w kilku zdaniach uzasadnić swoją opinię. Zwycięzca zabawy został wytypowany za pomocą losowania. Wygrała Pani Agnieszka Andrukiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy zadowoleni, że akcje cieszyły się takim zainteresowaniem i dostarczyły czytelnikom wiele radości. Tradycyjnie zapraszamy na kolejne spotkania w Bibliotece. Już w marcu planowane jest wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet! Szczegóły wkrótce.

Beata Grecka

Skip to content