Serca dla Sokółki

Do segregowania odpadów zachęcała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 14 lutego 2020 roku przed sokólskim Urzędem Miejskim.

W Święto Zakochanych przed głównym wejściem do magistratu został ustawiony duży pojemnik w kształcie serca. To tutaj mają być wrzucane plastikowe nakrętki.

-Zamówiliśmy pięć takich pojemników w naszej spółce Agromech. Wkrótce pojawią się one przy sokólskich szkołach i przy budynkach użyteczności publicznej – wyjaśniła Pani Burmistrz.

Razem z Młodzieżową Radą Miejską z Sokółki Burmistrz Ewa Kulikowska wrzuciła do pojemnika plastikowe nakrętki.

-Zbierałam je w domu przez osiem miesięcy – dodała Pani Burmistrz.

W trakcie konferencji Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska odniosła się również do ostatnich problemów związanych z wywozem odpadów z terenu miasta i gminy.

-Przepraszam za zaistniałą sytuację. Staramy się pomóc Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania z Sokółki, z którym mamy podpisana umowę na odbiór odpadów. Moje działania przyniosły skutek. Wciąż trwają rozmowy na ten temat. Od najbliższego wtorku (18 lutego 2020 roku – przyp. red.) Hajnówka znowu ma odbierać odpady od Sokółki. Problem w tym, że mamy za mało pól składowych w naszym województwie. Zezwolenia na nowe pola wydaje Urząd Marszałkowski – dodała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content