Brąz na inaugurację sezonu

W pierwszym w tym roku turnieju rankingowym Grand Prix Polski w Pool Bilardzie, rozegranym w Kieleckim Centrum Bilardowym, Sebastian Batkowski, zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka, wywalczył brązowy medal.

Obok Sebastiana Sokółkę reprezentował jeszcze bardzo młodziutki junior Karol Zielenkiewicz, którego start w kategorii mężczyzn należy uznać za bardzo udany.

Na zdjęciu Sebastian Batkowski zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka

Karol pewnie przebrnął rundę grupową i dopiero w I rundzie pucharowej uległ Szymonowi Kuralowi 5:6 by ostatecznie zajmując 17 miejsce. Niestety, styczniowy termin zawodów nie pozwolił na udział w 1 odsłonie GP Polski pozostałej grupie sokółczan.

Zwycięzcą turnieju został Wojciech Szewczyk z „Konsalnet” Warszawa, drugi był Mariusz Skoneczny z „Lipiński Dachy” Tomaszów Mazowiecki, obok Sebastiana Batkowskiego „LP Metal-Fach Pool Bilard” Sokółka na 3. stopniu podium stanął Daniel Maciął z „Cromo Stal” Warszawa.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski rozegrany zostanie 4-6 kwietnia 2020 r. w Częstochowie, natomiast w lutym sokólscy bilardziści rozpoczynają walkę w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej oraz w II Polskiej Lidze Bilardowej, a jeżeli budżet pozwoli to także w Gran Prix Europy – Euro Tour.

Przypomnijmy, że Sebastian Batkowski przed rokiem na inaugurację Grand Prix Polski w Łodzi, również był trzeci, by potem zaliczyć najlepszy w karierze sezon: czterokrotnie stanął na podium Gran Prix Polski w tym 2 razy na najwyższym jego stopniu, wywalczył 2 medale Mistrzostw Polski – srebrny i brązowy. Ostatecznie zakończył sezon jako wicelider rankingu krajowego zapewniając sobie miejsce w reprezentacji kraju w sezonie 2020.

Zmagania bilardzistów, można na żywo oglądać w tvsports.pl, retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki dostępne są online na stronie Polskiego Związku Bilardowego i Europejskiej Federacji Bilardowej EPBF. Rywalizację w pucharze Europy można zobaczyć na żywo w brytyjskiej TV KOZZOM.