Spotkanie w ramach grupy wsparcia „Przystanek Nadzieja”

W styczniu 2020 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbyło się kolejne spotkanie w ramach grupy wsparcia „Przystanek Nadzieja”, współorganizowane przez współpracujące koła wolontariackie, m.in. ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce i Geniuszach, Przedszkoli nr 1, nr 2, nr 3, nr 5 w Sokółce, jak również Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – gospodarza spotkania.

Zdjęcie grupowe

Tym razem odbyło się spotkanie z zespołem „Cygańskie Serca” z Igrył, który zachwycił niezwykłym, poruszającym repertuarem. Pan Wojciech zapoznał z tradycjami cygańskimi i urzekającymi utworami, wokalistka – pani Iwona – zaprezentowała autorskie piosenki. Prezentacje taneczne i barwne stroje przykuwały wzrok wszystkich, a niezwykłe utwory na skrzypcach przenosiły w magiczny świat Romów. Po koncercie był czas na wspólne rozmowy przy herbacie i słodkich niespodziankach przygotowanych przez wolontariuszy.

Uczestnikom towarzyszyła ekipa stacji telewizyjnej Twoja Telewizja Regionalna, która przypomniała, jak powstała grupa wsparcia. W 2015 roku prezes Stowarzyszenia „Barka” Krystyna Stefanowicz we współpracy z Elżbietą Szomko zorganizowały warsztaty pod hasłem „Pomysł na Przyszłość”, których celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, by osobom niepełnosprawnym w naszym środowisku żyło się lepiej? Do udziału zostały zaproszone osoby z niepełnosprawnościami, instytucje publiczne, stowarzyszenia działające na rzecz niepełnosprawnych, placówki edukacyjne, rodzice osób niepełnosprawnych. Dwudniowe warsztaty pozwoliły na dokonanie diagnozy środowiska i podjęcie decyzji o powstaniu grupy wsparcia, której sami uczestnicy nadali nazwę „Przystanek Nadzieja”. Od tego czasu raz w miesiącu Stowarzyszenie „Barka” we współpracy z zaprzyjaźnionymi kołami wolontariackimi organizuje czas wolny uczestnikom „Przystanku Nadzieja”. Są to m.in. warsztaty kulinarne, taneczne, wycieczki, wyjścia do kina, wyjazdy do opery, wystawy, jazda konna, spotkania integracyjne.

Dziękujemy serdecznie zespołowi „Cygańskie Serca” z Igrył oraz dużym i małym wolontariuszom, którzy sprawiają radość i obdarowują uczestników „Przystanku Nadzieja” tym, co w życiu najcenniejsze: życzliwością, radością, przyjaźnią, wspólnie spędzonym czasem.

Elżbieta Szomko
Dyrektor SOS-W w Sokółce

Skip to content