Nagrody za osiągnięcia sportowe

100 młodych sportowców oraz 6 trenerów otrzymało nagrody Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym w roku 2019. Łącznie zawodnicy otrzymali nagrody na kwotę 47.294,96 złotych.

Wyróżnieni sportowcy

Uroczystość z udziałem uzdolnionych sportowców z gminy Sokółka oraz ich rodziców zorganizowano w poniedziałek, 30 grudnia 2019 r. w sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Nagrody otrzymali zawodnicy, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami i sukcesami w swoich dyscyplinach: karate, pływaniu, kolarstwie, szachach, łyżwiarstwie szybkim, nartorolkach, piłce siatkowej oraz nożnej jak i jeździectwie konnym. Sportowcy otrzymali nagrody w wysokości od 180 zł (gry zespołowe) do 600 zł (gry indywidualne).

Oprócz zawodników wyróżniono również trenerów: Rafała Czarneckiego i Konrada Stackiewicza (UKS Omega Sokółka), Krzysztofa Zaniewskiego i Krystiana Markowskiego (UKS Mikolo Sokółka), Marka Ołowskiego (Kaisho Karate Club) i Krzysztofa Stelmaszka (Sokół 1946 Sokółka)

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska pogratulowała sportowcom wyników sportowych i podkreśliła, że przyznane nagrody są za szczególne osiągnięcia sportowe. – Jestem bardzo wdzięczna za to, że startujecie w konkursach i uczestniczycie w życiu sportowym. Życzę wam samych wspaniałości i sukcesów. Mam nadzieję, że w nowym roku stypendia i nagrody będą zwielokrotnione, nie tylko sumą pieniędzy, jaką będziemy mogli na nie przeznaczyć, ale też przybędzie osiągnięć i nagrodzonych będzie znacznie więcej.

Magdalena Grynczel


Zobacz również

Skip to content