Przy wigilijnym stole

Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i dużo szczęścia w Nowym Roku życzył Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się w niedzielę 22 grudnia 2019 roku w Restauracji Zacisze w Sokółce.

Wigilia Miejska w Sokółce

Wigilia miejska organizowana jest w Sokółce od 2015 roku. Jej inicjatorem była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. W poprzednich latach miejską wigilię przygotowywano na placu przed kinem „Sokół”. Tym razem spotkanie przy świątecznym stole odbyło się w Restauracji Zacisze, której właściciele włączyli się w organizację przedsięwzięcia. W roli współorganizatorów wystąpili: Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

-Boże Narodzenie to szczególny czas dany rodzinie. Naszym zamiarem było stworzenie namiastki domu, w którym wszyscy możemy być razem. Dziękuję gospodarzom tego miejsca za pięknie przygotowaną wieczerzę wigilijną – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Pan Burmistrz podziękował również wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania.

Podzielenie się opłatkiem poprzedziły występy sceniczne. Teatralna Grupa Seniorów „Zawsze Młodzi”, działająca w Sokólskim Ośrodku Kultury zaprezentowała się w przedstawieniu „Herody”. Z kolei zespół „Wesołe Sokółczanki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce przygotował widowisko „Radosne kolędowanie”.

Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk złożył życzenia wspólnie z właścicielem Restauracji Zacisze Piotrem Narelem, Dyrektorem Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbarą Maj, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Martą Półtorzycką oraz Radnym Rady Miejskiej w Sokółce Andrzejem Kirpszą. O odmówienie modlitwy poproszono Księdza Piotra Szmigielskiego z Parafii Wniebowzięcia NMP.

Każdy uczestnik wigilijnego spotkania otrzymał upominki przygotowane przez sokólski OPS i Restaurację Zacisze.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content