Taekwondziści wrócili z Mińska z dziewięcioma medalami

Klub Combat Sports Academy był jedynym reprezentantem z Polski na Międzynarodowym Bożonarodzeniowym Turnieju Taekwon-Do w Mińsku, który odbył się 15 grudnia 2019 r.

Taekwondziści CSA

W sobotę pobyt w stolicy Białorusi rozpoczęto od odwiedzenia miejscowego delfinarium. Z niekłamanym zachwytem podziwiano foki, uchatkę patagońską i oczywiście delfiny. Natomiast w niedzielę zawodnicy stanęli do rywalizacji z 870 zawodnikami z 11 krajów! Miński turniej miał niesamowicie ciekawą oprawę oficjalnego otwarcia. Był występ trio młodych perkusistów, popis akrobatyki cyrkowej na szarfie oraz występ zespołu cheerleaders.

Nasz klub reprezentowała dziewięcioosobowa grupa taekwondzistów, którzy przywieźli ze sobą 9 krążków – 3 srebrne i 6 brązowych – potwierdzając tym swoją dobrą dyspozycję.

Srebro zdobyły: Malwina Borodziuk w układach wyższych stopni uczniowskich w kategorii 10-11 lat; Antonina Bułkowska w walkach do 42 kg w kategorii 12-13 lat oraz Julia Sićko w walkach do 55 kg w kategorii 12-13 lat.

Brązowe medale przywieźli: Malwina Borodziuk w walkach do 38 kg w kategorii 10-11 lat; Julia Kułak w walkach juniorek do 45 kg i układach wyższych stopni uczniowskich juniorek, Natalia Kułak w walkach juniorek do 45 kg i układach wyższych stopni uczniowskich juniorek; Paweł Majewski w walkach juniorów do 62 kg.

Pozostali nasi zawodnicy: Kinga Stefanowska, Jakub Cieszkowski oraz Dawid Humienny zebrali nowe doświadczenia i sporo materiału do analizy na przyszłość.

Wyjazd na turniej w Mińsku został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku – za co bardzo dziękujemy.

Combat Sports Academy

Skip to content