Wyniki VII Mikołajkowego Turnieju Szachowego

Antoni Pieszko, zawodnik LUKS Orient Sokółka, na zdjęcu pośrodku, zajął II miejsce

15 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce odbył się VII Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokółki.

Turniej był objęty honorowym patronatem Burmistrza Sokółki – Ewy Kulikowskiej, oraz patronatem Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce – Piotra Rygasiewicza. Zawody trwały 6 godzin, rozegrano 9 rund, w tempie 10 minut plus 5 sekund za ruch. Sędzią głównym był Tomasz Kozłowski, asystentami Robert Górka i Wojciech Miakisz.

W turnieju wzięło udział 73 zawodników z Polski i Białorusi (29), w tym 21 zawodników LUKS Orient Sokółka. II miejsce w grupie C zajął Antoni Pieszko, który uzyskał tyle samo punktów co zwycięzca, ale o pierwszym miejscu zdecydowała punktacja dodatkowa. Na uwagę zasługuje IV miejsce w Grupie A – Andrzeja Olszewskiego, i V miejsce w grupie B – Rafała Szydłowskiego. Wyniki:

Grupa A http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6669/

Grupa B http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6670/

Grupa C http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6671/

Do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2020 roku w Senacie (w ramach akcji Szachiści grają dla Polonii), z grupy A awans wywalczył Cyryl Pac (ASU Sokółka), z grupy B: Rafał Szydłowski (LUKS Orient Sokółka), Piotr Dąbrowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), Weronika Supeł (ASU Sokółka).

LUKS Orient Sokółka dziękuje za wsparcie finansowe Gminie Sokółka, OSiR w Sokółce. Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 – Adamowi Bitiuckiemu za udostępnienie hali sportowej oraz stołówki na potrzeby turnieju. Zawodnicy, opiekunowie, mogli kolejny raz spróbować słodkości z Piekarnii „Jaskółka” oraz pysznego bigosu: z SERCE Polski Dom Rodzinny – Jerzy Lis. Turniej też wsparły lokalne firmy i przedsiębiorcy: Marcin Dylewski – Biuro Serwis, Krzysztof Stupak – Tartak PHU Kami S.C, Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Sokólski” Wojciech Zajkowski. Ogromne słowa podziękowania należą się rodzicom zawodników LUKS Orient Sokółka, którzy jako wolontariusze wsparli organizację turnieju.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/pg/LUKSOrientSokolka/

Tekst i zdjęcia: LUKS Orient Sokółka


Zobacz również

Skip to content