Zebrano żywność dla dzieci z ubogich rodzin

W dniach 29-30.11.2019 roku w piętnastu sokólskich sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Wzięła w niej udział imponująca liczba 120 wolontariuszy – uczniów sokólskich szkół oraz stypendystów i wolontariuszy Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”. 

Kosz z żywnością

Wolontariusze spotkali się z życzliwością zarówno ze strony kierownictwa i pracowników sklepów jak i ze strony kupujących. Zebrano łącznie 2 561,29 kg żywności. Do koszy wrzucano przeważnie produkty trwałe – zebrano 702 kg cukru, 500 kg mąki i produktów mącznych, 778 kg makaronów, ryżu oraz 315 litrów oleju. Święta ubogim rodzinom osłodzi też ponad 350-tabliczek czekolady.

Zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek dla dzieci z ubogich rodzin z gminy Sokółka oraz zostanie przeznaczona dla dzieci z dwóch świetlicach środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka”.

Sokólski Fundusz Lokalny prosi dyrekcje szkół o zgłaszanie list dzieci najbardziej potrzebujących wsparcia w przedświątecznym okresie. Żywność będzie wydawana w siedzibie Fundacji SFL, Plac Kościuszki 9/1, w godz. 8.00-16.30.

Zarząd Fundacji składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce żywności, a w szczególności naszym kochanym wolontariuszom, za poświęcony czas i wspaniałą postawę, mieszkańcom Sokółki – po raz kolejny – za ich ofiarność, Burmistrz Sokółki za zapewnienie transportu, kierownikom i pracownikom sklepów za życzliwość.

Zachęcamy wszystkich do udziału 6 grudnia 2019 r. w godz.: 9:00-13:00 w Mikołajkowej Zbiórce do puszek pod hasłem „Święty Mikołaj największym filantropem był”.  Wolontariusze Fundacji – uczniowie sokólskich szkół wraz z opiekunami będą chodzili ulicami miasta, odwiedzali zakłady pracy, zbierając datki do puszek. Prosimy o wsparcie akcji i hojność.

SFL

Skip to content