Jesień była pełna wrażeń!

Jesień w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce upływała podczas wielu fascynujących i miłych spotkań. Były zajęcia z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, wystawy, szkolenia oraz spotkania autorskie.

Jesień w bibliotece

Na dobry początek… biblioteka!

Na początku nowego roku szkolnego Oddział gościł „Kolorowe Akwarelki” z Przedszkola nr 1, które wraz z paniami: Ewą Augustowską, Justyną Sańko oraz Ireną Kiewiej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach promujących książki. Mali czytelnicy mieli możliwość zapoznać się z zasadami korzystania z biblioteki oraz poznać księgozbiór dziecięcy. Spotkaniu towarzyszyła bajka na ekranie: „Kicia Kocia w bibliotece”, która pomogła utrwalić przedszkolakom zasady korzystania z książek.

Narkotyki i dopalacze zagrożeniem dla dzieci i młodzieży

19 września 2019 r. w Oddziale dla Dzieci odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z panią Agnieszką Puszko, Specjalistą Psychoterapii Uzależnień, terapeutką i współwłaścicielką Ośrodka Terapeutycznego REVENU, która podzieliła się z nami ważnymi doświadczeniami w zakresie profilaktyki i ewentualnych procesów walki z uzależnieniami, jakimi współcześnie zagrożone są nasze dzieci.

Książkowe zbiory… na jesienne wieczory

Kolejną okazją do spotkania były jesienne zajęcia z „Tęczowymi Kredkami”, czyli sześciolatkami z Przedszkola nr 1. Na specjalne życzenie, bibliotekarki przygotowały tekst wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę aktorów i odegrać sceny z wiersza. Spotkanie przyniosło mnóstwo dobrej zabawy ale także i dużo pożytecznych wiadomości.

Dzień Głośnego Czytania

W naszej bibliotece nie mogło również zabraknąć świętowania Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 4.  Nasz wybór padł na książeczkę „Wesołe kotki”, którą mogliśmy czytać wspólnie, co przy okazji sprawiło nam mnóstwo radości i było świetną zabawą. Przy okazji wizyty dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz zapoznały się z projektem „Mała książka – wielki człowiek”.

SP w Jacowlanach z wizytą w Oddziale dla Dzieci

W październiku odwiedzili Nas uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Jacowlanach. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki oraz zasadami korzystania z jej zasobów. Uczniowie mieli okazję poznać różnego rodzaju książki, odpowiedzieć na przygotowane zagadki oraz obejrzeć i wysłuchać bajki na ekranie „Kicia Kocia w bibliotece”. Na zakończenie uczniowie poznali nową technikę plastyczną za pomocą, której wykonali piękne jesienne drzewka tworzące wystawę.

Stop uzależnieniom!

15 października 2019 r. Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce kolejny raz gościł u siebie panią Agnieszkę Puszko specjalistkę psychoterapii uzależnień. W spotkaniu pt. „Stop uzależnieniom” wzięła udział klasa VII Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie pod opieką pań: Teresy Stefanowicz i Pauliny Iwaszkiewicz.

Zaduszki poetyckie

Młodzież z klasy VII SP w Janowszczyźnie wzięła udział w zajęciach pt.: „Zaduszki poetyckie”. W trakcie spotkania bibliotekarki Jadwiga Słoma i Marta Marcinkiewicz przedstawiły uczniom sylwetki wybranych poetów, którzy odeszli do wieczności. Młodzież miała okazję odczytać wybrane wiersze, wprowadzając w bibliotece niezwykły klimat.

Uśmiechnięte literki

16 października 2019 r., z okazji Dnia Uśmiechu bibliotekarka Oddziału dla  Dzieci Marta Marcinkiewicz,  udała się z wizytą do Przedszkola nr 1. Odwiedziła tam grupę „Zaczarowanych Pacynek” pod opieką pani Wiolety Szczęsnowicz. Spotkanie pod hasłem „Uśmiechnięte literki” miało na celu zachęcenie przedszkolaków do korzystania z biblioteki. W trakcie zajęć pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom za pomocą teatrzyku Kamishibai  bajkę pt. „Mój przyjaciel Kemushi”.

Spotkanie z Tomaszem Szwedem

18 października 2019 r. Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce gościł Tomasza Szweda – autora, kompozytora, piosenkarza, psychoterapeutę. Pan Tomasz przeniósł  czytelników w krainę bohaterów z serii „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”.

W trakcie spotkania autor nie tylko odczytał fragmenty swoich powieści, na czytelników czekało wiele innych atrakcji. Pan Tomasz uraczył nasze ucho kilkoma piosenkami, były: konkursy, zagadki i mnóstwo ciekawostek. Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało egzemplarz autorskiej książki Pana Tomasza.

Książka mówiona w bibliotece

8 listopada 2019 r. odwiedzili Nas podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce.

Wspólnie z opiekunami: Ewą Roman i Krystyną Supronik zwiedzili pomieszczenia biblioteki oraz poznali zasady funkcjonowania placówki.

Głównym celem wizyty było zapoznanie się z książką mówioną, czyli audiobookiem. W trakcie wizyty goście obejrzeli również wystawy znajdujące się w bibliotece: „Jesień w bibliotece” oraz „Aniołowie”.

Misie lubią biblioteki

26 listopada 2019 r. we wspólnym gronie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Oddział dla Dzieci odwiedziła grupa „Zaczarowanych Pacynek” z Przedszkola nr 1, która uczestniczyła w zajęciach „Misie lubią biblioteki”. Wraz z Paniami: Wioletą Szczęsnowicz i Dorotą Bergiel. dzieci miały okazję poznać historię pluszowego misia, wziąć udział we wspólnej zabawie oraz wysłuchać fascynującej lekturki pt.: „Kochamy Cię Misiu Tulisiu” Davida Mellinga. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną oczywiście z misiem w roli głównej. Każdy miał też możliwość wykonania wspólnego zdjęcia z bibliotecznym misiem.

Przyjaciele Pluszowego Misia

Ostatnim jesiennym spotkaniem była wizyta „Wesołych dzwoneczków”  z Przedszkola nr 1. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt.: „Przyjaciele Pluszowego Misia”. W trakcie spotkania na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji: poznanie misiowych bohaterów prosto z bajek, aktywny udział w czytaniu bajki na ekranie pt.: „Miś Gabryś”, wspólna zabawa do misiowych piosenek oraz wyklejanie szablonu pluszowego misia, wręczenie odznaki. Mali czytelnicy odwiedzili nas wraz z Paniami: Katarzyną Normantowicz, Mirosławą Karpowicz, Ewą Żemojduk.

Dziękujemy za korzystanie z oferty naszej biblioteki i zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania z książką.

Marta Marcinkiewicz
Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content