Jak pasja zmienia człowieka

20 listopada 2019 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Karola Dziedziula, 29-latka pochodzącego z Sokółki. Uwielbia uprawiać sport, w pojedynkę objechał dookoła Polskę, spełnił swoje marzenie, a jednocześnie pomógł potrzebującemu. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Jak pasja zmienia człowieka – Podróż dookoła Polski w szczytnym celu”.

Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Karola Dziedziula

W ramach projektu w placówce odbyły się dwa spotkania: w południe Karol Dziedziul spotkał się z młodzieżą z klasy I TR/TH ZSR w Sokółce, natomiast wieczorem z mieszkańcami Sokółki i okolic.

Z niesamowitą pasją opowiadał o swojej podróży i duchowej przemianie. Przejechał 4168 kilometrów. Zajęło mu to 43 dni. Nie miał konkretnego planu, to jego organizm wyznaczał mu ile kilometrów przejedzie każdego dnia. Mnóstwo osób śledziło jego wyprawę z zapartym tchem. Nie obyło się bez komplikacji i momentów załamania, ale Karol skupił się głównie na pozytywach. Wrócił wykończony, jednak bez wahania powtórzyłby tę wyprawę jeszcze raz. Na swojej trasie poznał wspaniałych ludzi, o których opowiedział słuchaczom. Fotorelacja, którą przygotował pokazała, że Polska jest krajem, który zdecydowanie warto zwiedzić. Krajobrazy są przepiękne, a zwiedzanie świata z poziomu siodełka rowerowego to możliwość spojrzenia na otoczenie z nieco innej perspektywy.

Karolowi towarzyszył jego przyjaciel Marcin Pogorzelski. W trakcie trwania wyprawy wspierał go oraz relacjonował na bieżąco każdy dzień rowerowej przeprawy. Częste rozmowy, trwające nawet do rana, umocniły ich przyjaźń i zmotywowały obu Panów do tego, aby w przyszłości nadal współpracować i pomagać innym.

Spotkania odbyły się w ramach projektu “Jesienne spotkania z biblioteką”, dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie XII 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Beata Grecka


Zobacz również

Skip to content