21 medali Omegi

Zawodnicy UKS Omega Sokółka wzięli udział w VIII Mistrzostwach Michałowa w pływaniu. W zawodach startowało 393 zawodników z 21 klubów sportowych z województwa podlaskiego, lubelskiego oraz dwa kluby z Białorusi. Zawody były rozgrywane w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi, 2008, 2007, 2006, 2005-2004 oraz 2003 i starsi. Każdy zawodnik miał prawo do trzech startów indywidualnych.

Zawodniczki UKS Omega na najwyższym stopniu podium

Pływacy z UKS Omega Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego, zdobyli w tej rywalizacji 21 medali: 11 złotych, 7 srebrnych oraz 3 brązowe, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy klubu i wiele rekordów życiowych. W rankingu drużynowym Omega zajęła szóste miejsce.

W roczniku 2008 znakomicie zaprezentował się Sebastian Michałowski, który zdominował rywalizację wśród swoich rówieśników. Sebastian trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym. W starcie na 50m stylem klasycznym ustanowił nowy rekord klubu i zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej (suma punktów FINA za trzy starty). W tej samej kategorii wiekowej z dobrej strony pokazał się Jakub Ignatowicz, zajmując 4. miejsce w wyścigu na 50m stylem grzbietowym oraz Zuzanna Breczko, która była 6. na 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2007 bardzo dobre starty zaliczył Dawid Uljasz. Dawid zdobył złoty medal w wyścigu na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwukrotnie otarł się o brąz, zajmując 4. miejsca w swoich startach na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. W tej samej kategorii wiekowej dobry wynik osiągnęła Monika Malicka, która była piąta na 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2006 po raz kolejny świetnie spisali się Iga Kuklicz i Michał Miszkin. Iga wywalczyła złoto na 100m stylem zmiennym, srebro na dystansie 100m stylem klasycznym oraz brąz na dystansie 50m stylem klasycznym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w roczniku 2006 Iga zajęła drugie miejsce. Michał Miszkin dwukrotnie stawał na podium,  zajmując drugie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym oraz trzecie na dystansie 100m stylem dowolnym. Był też czwarty na dystansie 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2005-2004 bardzo udane starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz, zdobywając dwa złote medale na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym oraz srebrny w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. W tej samej kategorii wiekowej z dobrej strony pokazała się Justyna Łopatecka, która zdobyła brąz na dystansie 50m stylem dowolnym i dwukrotnie była czwarta w wyścigach na 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2003 i starsi, zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Agnieszka Ancypo trzykrotnie stawała na podium. Zwyciężyła na dystansach 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Była też druga w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Wśród chłopców dobrą formą błysnął Eryk Michałowski, który zdobył trzy srebrne medale na dystansach: 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym (nowy rekord klubu) oraz 50m stylem motylkowym. Eryk w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Znakomicie wypadły sztafety Omegi dziewcząt 4x50m stylem zmiennym oraz 4x50m stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: A. Ancypo, Z. Rogowicz, I. Kuklicz oraz J. Łopatecka zdobyła w obu konkurencjach złote medale.

Wielkie podziękowania należą się pozostałym zawodnikom Omegi, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację: Michalina Hajduk, Julia Korolczuk, Paulina Breczko, Amelia Biziuk, Amelia Jurgiel, Krystian Pezowicz, Olga Kozakiewicz, Alex Kuklicz, Wiktor Andraka, Amelia Kukisz, Jakub Boguszewski, Marcel Nowik, Monika Malicka.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content