Nowa kadencja, nowe wyzwania

„Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej Gminy Sokółka” – w środę 30 października 2019 roku te słowa powtórzyło 18 uczniów, którzy zasiedli w Młodzieżowej Radzie  Miejskiej w Sokółce V kadencji.

Zdjęcie grupowe

Ślubowanie nowych radnych odbyło się w obecności Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, Zastępcy Burmistrza Adama Kowalczuka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokółce Piotra Bujwickiego.

Na początku sesji, którą zorganizowano w sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, Pani Burmistrz podziękowała uczniom, którzy przez ostatni rok zasiadali w Młodzieżowej Radzie IV kadencji. Kolejnym punktem obrad było ślubowanie radnych.

-Gratuluję wyboru i zaufania, którym obdarzyli was koledzy i koleżanki – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. To właśnie z inicjatywy Pani Burmistrz w Sokółce powstała Młodzieżowa Rada Miejska.

-Chciałabym, żeby ta rada była czymś ważnym w waszym życiu. Pełniąc tę funkcję, tworzycie odpowiedzialne i świadome społeczeństwo. Życzę, abyście mieli pomysły, które – z korzyścią dla naszego miasta i gminy – doczekają się realizacji. Jako Burmistrz, proszę was o wsparcie. Jesteście po to, aby współdecydować i pomagać. Razem stwórzmy wspaniałe rzeczy dla Sokółki – powiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska.

Pani Burmistrz poinformowała również, że za kilka miesięcy w Sokółce zostanie powołana Rada Seniorów.

Głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Bujwicki, który zwracając się do młodych radnych, podkreślił, jak ważne jest, że od najmłodszych lat będą uczyć się demokracji.

W trakcie obrad wybrano prezydium MRM V kadencji. Funkcję Przewodniczącego jednogłośnie powierzono Angelice Polewko (była Przewodniczącym MRM IV kadencji – przyp. red.). Wiceprzewodniczącymi zostali: Maciej Kułakowski i Weronika Reszuta. Funkcję Skarbnika sprawować będzie Wiktoria Lisowska. Opiekunem MRM jest Monika Klim – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce.

Kadencja MRM trwa rok.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce V kadencji:

Angelika Polewko (Zespół Szkół Rolniczych) – Przewodnicząca

Maciej Kułakowski (Zespół Szkoł) – Wiceprzewodniczący

Weronika Reszuta (SP nr 1) – Wiceprzewodnicząca

Wiktoria Lisowska (SP nr 3) – Skarbnik

Jakub Dargiewicz (SP nr 1)

Julia Anastazja Dębko (SP nr 2)

Zuzanna Tochwin (SP nr 2)

Karolina Witulska (SP nr 3)

Anna Łowczecka (SP w Starej Kamionce)

Kinga Cholewska (SP w Geniuszach)

Zuzanna Białous (SP w Starej Rozedrance)

Zuzanna Czabatorowicz (SP w Malawiczach Dolnych)

Agnieszka Jacewicz (SP w Boguszach)

Bartosz Tur (SP w Janowszczyźnie)

Kamil Kowalewski (Zespół Szkół Zawodowych)

Jakub Garkowski (Zespół Szkół Zawodowych)

Patrycja Binkiewicz (Zespół Szkół Rolniczych)

Adrian Zubrzycki (Zespół Szkół)

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content