Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich

W Rzeszowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. W hali Podpromie ustawiono kilkaset szachownic, na których partie rozgrywało około 1200 młodych zawodników w wieku od 6 do 18 lat.

Setki szachownic i szachistów

W rywalizacji w szachach szybkich, gdzie partie trwają do 45 minut, Sokółkę reprezentowało troje szachistów: Aleksandra Stupak LUKS Orient Sokółka, Stefan Maliszewski i Mateusz Toczyłowski Akademia Sportów Umysłowych Sokółka. W dwudniowych zmaganiach rozegrano 11 pojedynków. Szachiści z Sokółki uzyskali: Aleksandra Stupak (lat 9) 5,5 pkt., Stefan Maliszewski (lat 11) 5,5 pkt., Mateusz Toczyłowski (lat 6) 4,5 pkt. W mistrzostwach wzięli udział najlepsi szachiści z kraju, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Pomimo upału i innych utrudnień (brak ciszy podczas pojedynków) młodzi szachiści dzielnie walczyli, wyniki uzyskane przez szachistów nie w pełni odzwierciedlają aktualną formę.

Sprawdzianem aktualnej formy będzie start w eliminacjach do finału Mistrzostw Polski w Wasilkowie w dniach 16-22 września 2019 r. Aby zdobyć awans należy zająć premiowane miejsce 1-4. Życzymy powodzenia i zdobycia upragnionego awansu w szachach klasycznych.

Udział w MP w Rzeszowie dofinasowany był przez Burmistrz Sokółki p. Ewę Kulikowską – dziękujemy. Dziękujemy rodzicom szachistów za opiekę i dopingowanie zawodników.

Zarząd ASU Sokółka

Skip to content