Żeglarze ścigali się w Olecku

Biala Perła

W dniach 17-18 sierpnia 2019 r. odbyły się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Olecka.

Sokólscy żeglarze mieli przyjemność ścigać się na Jeziorze Olecko Wielkie. W klasie Omega Standard zgłosiło się 9 załóg. Nasz klub reprezentowały dwie załogi.

W sobotę był bardzo słaby wiatr, totalna loteria, jednemu wiało drugiemu nie. W większości wyścigów wiatr nie przekraczał 1 w skali Beauforta. Tego pięknego, słonecznego dnia udało się przeprowadzić trzy wyścigi. Była ciężka praca żeglarzy, dużo nerwów, akwen zapewnił wiele „atrakcji”.

Po posiłku regeneracyjnym był czas na zasłużony wypoczynek. O godz. 20 żeglarze spotkali się na ognisku, gdzie czas umilał Michał, grając na gitarze. Rozmowy oraz śpiewy przy ognisku trwały do samego rana.

Niedzielny poranek równie piękny i słoneczny jak dzień poprzedni. Silniejsze podmuch wiatru nie zmieniły faktu, że trwała loteria wiatrowa na wodzie (Sędzia główny na odprawie wykrakał, że taka sytuacja będzie miała miejsce). Może to specyfika tego akwenu. Udało się przeprowadzić trzy wyścigi, po których poznaliśmy kolejność miejsc naszych załóg:

  • „A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 3 miejsce
  • „Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, żeglarz z Olecka – 6 miejsce

Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Były to 6 Regaty Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2019. Już w najbliższy weekend w Bryzglu, u przyjaciół z Klubu Żeglarskiego „KAMENA”, odbędą się kolejne. AHOJ!

Klub Żeglarski „ŻAGIEL” Sokółka

Skip to content