Podróż do świata wyobraźni

20 sierpnia 2019 r. Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce wraz z całym zespołem oraz Teatrem Edukacji i Profilaktyki MASKA zaprosił swoich gości do świata „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.

Zajęcia w bibliotece

Ta niepozorna teczuszka kryła w sobie, jak się okazało, mnóstwo bajek, których bohaterowie przybyli do nas i sprawili, że powodów do wspaniałej zabawy i wielu emocji nie brakowało do końca przedstawienia. Tym bardziej, że wiele dzieci miało okazję aktywnie uczestniczyć w przygodach, które wyszły spod pióra profesora Książeczki. Z żalem żegnaliśmy się z bohaterami przedstawienia, ale otuchę stanowiła myśl, że przecież w naszej bibliotece jest całe mnóstwo bajek, po które zapraszamy każdego spragnionego przygód małego Czytelnika!

Przedstawienie nie było jedyną propozycją, jaką przygotowaliśmy na ten dzień. Po krótkiej przerwie na rozprostowanie kości, przyszedł czas, by przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego funkcjonowania w naszym codziennym, jeszcze wakacyjnym,
a niedługo szkolnym życiu! Na prelekcję przybyła do nas z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sierż. Paulina Olechno. Wspólnie powtórzyliśmy sobie zasady prawidłowego poruszania się na drodze, rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach zagrożeń, sprawdziliśmy swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych.  W poczuciu bezpieczeństwa i pełni ochoty, ruszyliśmy do zabawy, gdyż dla dzieci zostały przygotowane różne propozycje rozrywek. Zabawy ruchowe, plastyczne, czytelnia na dywanie, tematyczne fotobudki. Każdy mógł stworzyć swoją własną bajkę na kliszy, czy z użyciem pacynek, lub wyruszyć w bezpieczną wyprawę po mieście w kąciku zwanym „samochodzikowo”. Sił do zabawy było mnóstwo, ponieważ mogliśmy swą energię uzupełniać przygotowanym poczęstunkiem – lody i winogrona czekały na każdego spragnionego smakołyków małego gościa.

27 sierpnia 2019 r. odbędzie się już ostatnie spotkanie z cyklu „Wakacyjna podróż z biblioteką”. Tym razem czeka nas koncert zespołu muzycznego GAŁGAN. Zapraszamy!  W razie niepogody, bawić się będziemy w pomieszczeniach biblioteki, Osiedle Centrum 21.

Serię spotkań „Wakacyjna podróż z biblioteką” dofinansowała Burmistrz Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii oraz sponsorzy indywidualni, którym pięknie dziękujemy za wsparcie:
Bank Spółdzielczy w Sokółce, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce, „Kolorowy Dom” PUH Henryk Mosiejko, Servire Adam Kozłowski, Luxbet Ignacy i Marek Zabłoccy s.c., Biuro „Beta” Bartłomiej Jankowski, Zakład Fryzjerski Anna Horczak, FPH U Matczaka Krzysztof Matczak, Gabinet Medycyny Estetycznej Estetmed Edyta Rećko, Kancelaria Notarialna Agnieszka Nelke, „Polamel” Centrum Zaopatrzenia Technicznego Elżbieta Hruszka, Agencja Reklamowa Piorun Projekt Artur Szoka, „Roboweld” Tomasz Miszkiewicz, MT-METAL M. Miąszkiewicz, T. Perkowski, Kancelaria Notarialna Andrzej Halicki, Biuro-Servis Marcin Dylewski, Krzysztof Zajko, Studio Kosmetyczne Natural Teresa Korecka, Salon Piękności ELLA Elżbieta Raube-Gawrysiuk, „Medicort” Sklep Ortopedyczny Krystyna Bałdowska, Polski Dom Rodzinny SERCE.

Oddział dla Dzieci BP w Sokółce


Zobacz również

Skip to content