III Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej

12 sierpnia 2019 r. w hali MOSiR Suwałki została rozegrana 9 runda turnieju.  W grupie D rywalizowało 54 szachistów. Zwycięzcą turnieju została szachistka KSz Hańcza Suwałki Maria Palejko.

Szachiści w Suwałkach

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka zajęli miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi:
V – Cyryl Pac 6,5 pkt.
X – Stefan Maliszewski 6,0 pkt.
XVIII – Weronika Supeł 5,5 pkt.
XXII – Magdalena Wiszowata 5,0 pkt.
Na dalszych miejscach: Sebastian Supeł 4 pkt, Mateusz Toczyłowski 4 pkt.

Na szczególne wyróżnienie zasługują wyniki uzyskane przez debiutujących w tym turnieju Cyryla Pac i przedszkolaka Mateusza Toczyłowskiego.

Turniej został tradycyjnie wzorowo zorganizowany Stowarzyszenie im. Ireny Warakomskiej. Wszyscy szachiści otrzymali medale i dyplomy potwierdzające udział w turnieju. Szachistom ASU Sokółka turniej był przygotowaniem do eliminacji międzywojewódzkich do finału Mistrzostw Polski w szachach.

Eliminacje odbędą w wrześniu w Wasilkowie, gdzie zajęcie miejsca I-IV w grupie daje prawo startu w finałach MP w 2020 roku. Po drodze mamy jeszcze start w MP w Rzeszowie (szachy szybkie 30-31 sierpnia).

Dziękujemy organizatorom: p. dyrektor turnieju Annie Warakomskiej, p. Monice Krupa i całej rodzinie p. Warakomskich za stworzenie rodzinnej, pełnej troski i ciepła atmosfery wszystkim zawodnikom jak i opiekunom. Z niecierpliwością czekamy na IV turniej w 2020 r. Dziękujemy p. Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej i p. Adamowi Kowalczukowi za wsparcie finansowe dzięki któremu możliwy był nasz udział w 8 dniowym turnieju w Suwałkach.