Regaty Klubu Wodnego Hańcza

Regaty Wigry 2019

W dniach 13-14 lipca 2019 r. nad Jeziorem Wigry odbyły się Regaty Klubu Wodnego Hańcza. W klasie Omega Standard wystartowało 8 jachtów, Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka reprezentowały 3 załogi.

W sobotę, po rozpoczęciu i odprawie sterników, czekano na wiatr, piknik żeglarski na kei. Prognozy na ten dzień były słabe, ale na szczęście trafiono na okienko wiatrowe. Udało się przeprowadzić jeden wyścig, po czym wiatr ponownie osłabł. Na brzegu czekało na żeglarzy ognisko z ciepłym posiłkiem regeneracyjnym, miło spędzono czas przy dźwiękach gitary, z szantą na ustach. Fani bluesa mogli wybrać się na Blues Festiwalu w Suwałkach.

W niedzielę start był przewidziany na godzinę 10, odbyły się cztery wyścigi przy wietrze 3-2 w skali Beauforta. Była zacięta rywalizacja i walka o jak najlepsze pozycje.

Wyniki z dwóch dni przedstawiają się następująco:

  • A-037 Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce.
  • “Biała Perła” Przemysław Brzeziński, Magdalena, Przemysław Lewosz – 5 miejsce.
  • Jacht z czarteru Piotr Kułak, Jarosław Kułak, Tomasz Kułak – 6 miejsce.

Zakończenie oraz wręczenie nagród odbyło się bardzo sprawnie. Każdy żeglarz wylosował sobie nagrodę. Cieszymy się bardzo, że w tym roku organizatorzy regat z Klubu Wodnego Hańcza przygotowali nam dwa dni ścigania się na wodzie.
Gratulujemy uczestnikom!

Kolejne zawody już w drugim weekendzie sierpnia. Tym razem lecimy silną ekipą do Ełku.
PS. Zdecydowanie prowadzimy w klubowej klasyfikacji w lidze! AHOJ!

Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka


Zobacz również

Skip to content