VII edycja spływu 500 kajaków w Drohiczynie

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

Plakat

Spływ został zaplanowany na dwa dni. 3 sierpnia o godz. 12.00 uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne. Wieczorem, przy Centrum Turystycznym zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem zespołu i smakowaniem potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Dla osób które wybiorą jednodniowy wariant spływu będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń, dla tych, którzy będą kontynuować spływ 4 sierpnia, możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

W spływie weźmie udział ponad 1000 osób z całej Polski, będą również uczestnicy z zagranicy m.in. z Białorusi i Ukrainy. Zgłoszenia na spływ odbywają się poprzez stronę internetową www.500kajakow.pl do 26 lipca 2019 roku.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną. Sponsorami Głównymi tegorocznej edycji spływu są GAZ-SYSTEM S.A., PPH IWONEX Iwona Księżopolska, PIĘKNY WSCHÓD Stawiecki Mariusz, a sponsorami: PATER FIRMA, DECATHLON Białystok, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MADO, Krynica Vitamin SA, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security Sp. z o.o., KANCELARIA UBZPIECZENIOWO FINANSOWA Agnieszka Tomaszewska, Restauracja Zamkowa Teresa Nazarczuk i PHU TOPAZ Zbigniew Paczóski.

Rafał Siwek
Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie
789 382 469, 501 701 152,


Zobacz również

Skip to content