Wianki i występy zespołów na festynie przed kinem

W piątek 21 czerwca 2019 r na placu przed Kinem „Sokół” odbył się festyn zatytułowany „Wianki. Noc Świętojańska”. W programie spotkania były koncerty lokalnych zespołów oraz występy zespołów białoruskich.

Występy przed kinem

Na scenie, która tego dnia zamieniła się w wyjątkowy, zielony, brzozowy gaj zaprezentowały się: Ad Rem z Dąbrowy Białostockiej, Śpiewaj Dusza z Michałowa, Rosy z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach, Laj Land z Białegostoku, Jemioła  z Sokólskiego Ośrodka Kultury, a także Exit z Krynek, Razem z Wiejskiego Klubu Kultury w Starej Kamionce oraz Kapela u Mundka.

W upalne popołudnie zaproponowano publiczności smakowanie orzeźwiających napitków ziołowych, był smak imbiru, zielonego ogórka, arbuza czy mięty z cytryną. Publiczność dopisała do samego końca i wysłuchała koncertów mimo padającego deszczu.

Nawiązaniem do tradycji nocy świętojańskiej było plecenie wianków ze świeżych kwiatów. Urokliwe ozdoby dziewczęcych głów wykonywały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce. Było to przyczynkiem do robienia przez Pana Mirosława Sawickiego pięknych fotografii. Doskonałym pomysłem, który w przyszłości planujemy rozbudować, był konkurs na najpiękniejszą topielicę. Tym razem w przebierankach udział wzięły trzy dziewczynki, które wyglądały zjawiskowo.

Organizatorem był Sokólski Ośrodek Kultury. Współorganizatorzy to Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce oraz Białoruskie Towarzysztwo Społeczno Kulturalne w Białymstoku. Za pomoc w sfinansowaniu festynu zespołów białoruskich dziękujemy Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej oraz Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko. Sponsorami wydarzenia byli: Eko-Gril Sokółka, Sadrol Sokółka.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content